Hlavní navigace

Na spuštění sítě 2 z Ještědu televize nespěchají, tvrdí operátor

2. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
2. 2. 2010

31. leden 2010 jako termín spuštění digitálního multiplexu 2 z Ještědu? Teď je již divákům na Liberecku jasné, že se ho jen tak nedočkají. Server DigiZone.cz se obrátil na operátora této sítě, společnost České Radiokomunikace, a ptal se na aktuální stav. Kdy by se mohli diváci televizí Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool/R1 a TV Barrandov v digitální kvalitě dočkat? Na to stále ještě odpověď neexistuje.

Jako nejzazší termín pro spuštění je podle Technického plánu přechodu (TPP) stále srpen letošního roku. Pro dřívější spuštění digitálního vysílání je důležité, aby ČRa obdržely formální žádost od všech zákazníků multiplexu 2, sdělila serveru DigiZone mluvčí operátora Marie Fianová a dodala, že po obdržení těchto žádostí musí ze zákona Radiokomunikace vyvěsit smlouvu na svém webu po dobu 30 dní a následně se teprve smlouva může podepsat.

KL24

Situace je taková, že České Radiokomunikace sice smlouvu vyvěsily již minulý rok v polovině října, avšak musí dojít k jejímu podepsání. ČRa neobdržely žádost od žádného zákazníka multiplexu 2, což znamená, že nemohou tento proces odstartovat. ČRa jsou schopny zahájit proces spuštění digitálního vysílání z objektu Ještěd při respektování výše uvedených termínů okamžitě po obdržení žádostí, uvedla pro náš web Fianová.

JAK ŠEL ČAS S MULTIPLEXEM 2 NA JEŠTĚDU:
Digitální Nova, Prima a TV Barrandov z Ještědu od 31. ledna 2010?
Zapnutí multiplexu 2 z Ještědu ještě letos už není reálné
ČTÚ nebude bránit spuštění multiplexu 2 z Ještědu
Radiokomunikace chtějí urychlit spuštění multiplexu 2 z Ještědu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).