Hlavní navigace

Na tuzemský trh P2P půjček vstupuje další projekt

21. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento týden byla v Česku spuštěna další internetová platforma, která zprostředkovává individuální půjčky přímo mezi konkrétními lidmi. Stalo se tak deset měsíců poté, co se na tuzemském trhu objevilo první tržiště p2p půjček.

Ve středu společnost Business Credit spustila web finx.cz, který funguje na principu konceptu Peer-to-peer lending neboli P2P půjček. Finx umožňuje dlužníkům a investorům uzavírat bezúčelové úvěry do výše 200 000 Kč s dobou splatnosti až 5 let zajištěné směnkou. Koncept tzv. P2P půjček existuje ve světě už šest let, přičemž masovější vzestup popularity zaznamenal před čtyřmi lety. 

KL24

Od té doby vzniklo mnoho dalších webů, které nabízí na jedné straně možnost získat za zajímavých podmínek půjčku, na straně druhé jsou místem investičních příležitostí pro ty, kteří disponují volným kapitálem. Tato online tržiště nabízejí, za určitou provizi, jednoduché i sofistikované pomůcky pro volbu vhodné investice i pro zprostředkování a zajištění plateb, jako je uzavření patřičných smluvních vztahů nebo zjištění platební schopnosti.

První české online tržiště P2P půjček bylo spuštěno loni v prosinci Romanem Kakosem pod názvem Bankerat.cz. Na podobném projektu pracovali také Martin David a Petr Moravec. Služba Moneybroo však je však stále v beta verzi a nevypadá to, že by se chystalo spuštění do ostrého provozu, které bylo avizováno už před rokem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).