Hlavní navigace

Na vysílání 3D kanálů jsme připraveni, tvrdí mluvčí UPC

16. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 3. 2010

Kabelová společnost UPC je připravena okamžitě zařadit televizní programy, které by vysílaly stereoskopicky, tedy v 3D verzi. Hospodářským novinám to řekl mluvčí české pobočky UPC František Malina s tím, že žádná televizní stanice ale zatím firmu s tímto požadavkem neoslovila.

K TÉMATU: Samsung začne prodávat 3D televizory už za týden. Začne na ceně 45 tisíc korun

Kabelové sítě jsou ideální cestou, jak přenášet taková velká množství dat. Technicky jsme schopni rozjet vysílání v 3D okamžitě, ale čekáme na obsah, řekl Malina. Další překážkou může být čekání na rozhodnutí centrály UPC v Nizozemí, respektive u její mateřské firmy Liberty Global ve Spojených státech.

ČTĚTE TAKÉ: Majitel UPC se dohodl se společností Samsung na vývoji 3D služeb

cyber-obecný tip

Většinový vlastník Liberty Global, mediální magnát John Malone, přitom již v lednu na veletrhu CES v americkém Las Vegas oznámil strategickou spolupráci na vývoji 3D služeb s výrobcem televizorů Samsung. Právě Samsung uvede již příští týden jako první 3D televizory na český trh.

Vedle UPC je v zařazení 3D služeb, ale spíše ve formě filmů na vyžádání v rácmi své zpoplatněné videotéky, připravena i konkurenční společnost Telefónica O2. V současné době 3D-tituly nenabízíme. Jsme však připraveni je nasadit, jakmile bude k dispozici zajímavý obsah, řekl Hospodářským novinám mluvčí firmy Martin Žabka. Ke službě by se dostali zákazníci placené digitální televize O2TV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.