Hlavní navigace

NACEVI hlásí rekord: 45 000 diváků, datový tok přes 25 Gb/s

Jiří Macich ml.

Národní centrum videa, které je zřejmě známější pod zkratkou NACEVI, má nový rekord. Přišel ve večerních hodinách v úterý 16. února 2010, kdy pořady vysílané v systémech pod hlavičkou NACEVI sledovalo současně přes 45 000 diváků. Ti zároveň vygenerovali datový tok přesahující 25 Gb/s. Skvělého aktuálního výsledku jsme dosáhli především díky streamingu přímých přenosů z olympijských her ve Vancouveru, které mohou diváci díky našim technologiím sledovat v té nejvyšší kvalitě. Ta se prakticky…

Národní centrum videa, které je zřejmě známější pod zkratkou NACEVI, má nový rekord. Přišel ve večerních hodinách v úterý 16. února 2010, kdy pořady vysílané v systémech pod hlavičkou NACEVI sledovalo současně přes 45 000 diváků. Ti zároveň vygenerovali datový tok přesahující 25 Gb/s. Skvělého aktuálního výsledku jsme dosáhli především díky streamingu přímých přenosů z olympijských her ve Vancouveru, které mohou diváci díky našim technologiím sledovat v té nejvyšší kvalitě. Ta se prakticky neliší od běžné televize, uvedl Jakub Kabourek, generální ředitel akciové společnosti KIT Digital Czech, která za NACEVI stojí.

Dosavadní rekord byl zaznamenán v červnu 2009 při internetovém přenosu zápasu mezi celky FK Teplice a AC Sparta Praha z nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže. Duel posledního vítěze domácího poháru a úřadujícího ligového vicemistra sledovalo přes 34 000 lidí. Na další rekord by se však nemuselo čekat přes půl roku. První možností k dalšímu růstu může být například úvodní olympijský zápas českých hokejistů se Slovenskem, dodal Jakub Kabourek. Zmiňovaný zápas se hraje dnes od 6:00. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
18. 2. 2010 9:41
Aha, s tim Vam moc nepomuzu. Weby si dela CT sama a nejsou soucasti NACEVI. Pokud tech lidi, kteri nemohli nastartovat tu stranku, bylo vic, tak uz je pochopitelnejsi, proc rekord dnes nebyl. Obecne plati, ze kdyz nebezi www.ivysilani.cz, je treba navstivit www.zoh.cz a vice versa. Je to takova primitivni rada, ale ve vetsine pripadu zabira a kodovaci profily u CT2 a CT4 jsou stejne (krome toho 720p streamu).
18. 2. 2010 23:18
Pavel Misak (neregistrovaný)
Nechápu čím se tady chlubíte. Poslední, co se na www.zoh.cz dalo sledovat byl PP zahájení her. Od té doby se kvalita neustále snižuje (zřejmě s narůstajícím zájmem diváků). I dnes, okolo 23:00, kdy se nekoná nic tak zásadního jako hokejový zápas, HD kanál buď vůbec nenaběhne nebo se zastavuje několikrát do minuty. Ostatní kanály se začnou sekat cca po 10ti minutách. Toto opravdu není služba, na které by se daly sledovat sportovní přenosy. Korunu tomu dodalo přidání reklamy s hnusným obrazem a…