Hlavní navigace

Nadella vydá knihu, vývoj Foxconnu v ČR, nový technický park v Buštěhradu

1. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Vědeckotechnický park Buštěhrad. Autor: Trigema
Intel chce prodat McAfee. Hillary Clinton chce rychlý internet pro všechny. Seagate propouští, Cisco nakupuje. Výběr zpráv ze světa velkého IT, každý pátek na Lupě.

Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

Šéf Microsoftu Satya Nadella vydá knihu, informuje vydavatel HarperCollins. Bude se jmenovat Hit Refresh a má pojednávat o zkušenostech, které Nadella nasbíral během reformy celé firmy. Vzhledem k tomu, jak jsou změny významné, by to mohlo být zajímavé čtení. Dílo vyjde až na podzim příštího roku.

Foxconn v Česku podle dřívějších plánů otevírá výzkumné a designové centrum. Foxconn DRC chce ještě letos přijmout dvacet lidí, do tří let pak až 170. Tchajwanský podnik u nás rovněž společně s KKCG chystá stavbu datacentra.

V roce 2018 se u Kladna otevře Vědeckotechnický park Buštěhrad. Vyjde na 800 milionů korun a rozlohu bude mít 18 tisíc metrů čtverečních. Za projektem stojí firma Trigema, která slibuje zaměření i na hardware a software.

Vědeckotechnický park Buštěhrad.
Autor: Trigema

Vědeckotechnický park Buštěhrad.

Intel zvažuje prodej bezpečnostní divize Intel Security, píší Financial Times. Ideálně pokud by se prodejní cena dostala nad 7,7 miliardy dolarů, kterou Intel v roce 2010 zaplatil za firmu McAfee. V Intelu probíhají změny související s poklesem prodejů počítačů a ukončení vývoje čipů do chytrých telefonů. Firma oznámila propuštění 12 tisíc lidí a prodej ex-McAfee může být dalším krokem.

Hillary Clinton chce do roku 2020 přinést vysokorychlostní internet pro každého Američana, pokud tedy vyhraje prezidentské volby. Je to součástí větší předvolební strategie zaměřené na technologie a inovace, které blíže popisuje americký Newsweek. USA často ve srovnáních rychlosti připojení spíše zaostávají. Paradoxně to platí i pro Silicon Valley.

Seagate zruší 1600 pracovních míst, asi tři procenta z celkového počtu. Ročně to má ušetřit 100 milionů dolarů, propouštění je součástí větší akce na restrukturalizaci. Seagate bojuje s poklesem tržeb a ve třetím kvartálu vykázal ztrátu ve výši 21 milionů dolarů.

Cisco za 293 milionů dolarů kupuje společnost CloudLock. Firma se 145 zaměstnanci funguje od roku 2007 a na investicích nasbírala 35 milionů dolarů. CloudLock umožňuje sledovat bezpečnost cloudových aplikací a dívat se třeba na to, jestli zaměstnanci nesdílejí citlivá data z Dropboxu, Slacku, Office 365 a dalších. Pro Cisco je to letošní pátý nákup.

KL24

Firmě Sony se v mnoha oblastech příliš nedaří, očekává nicméně, že za poslední rok vykáže zisk 4,9 miliardy dolarů. A to především díky herní konzoli PlayStation 4, která už prodala přes 40 milionů kusů. Výrazně roste i předplatné služby PlayStation Plus, měsíčně peníze posílá 21 milionů hráčů.

HP se rozdělilo na dvě firmy před devíti měsíci a šéfka Hewlett Packard Enterprise (HPE) Meg Whitmanhlásí další reorganizaci. Mimochodem chvilku poté, co z HPE prodala divizi služeb do rukou CSC. Velkou změnou je i to, že odchází technologický ředitel a šéf HP Labs Martin Fink.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).