Hlavní navigace

Náklady na nosnou raketu Arianne 6 v astronomických výškách

26. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 1. 2010

Evropská kosmická agentura (ESA) začíná pracovat na příští generaci nosné rakety s označením Ariane 6. Podle serveru Rapid TV News se však jedná o dlouhodobý program. Financování tohoto projektu začne ještě v letošním roce s termínem dokončení za patnáct let, tedy 2025. Příští rok se bude konat summit evropských ministrů zodpovědných za vesmírný program a zde by se měla právě řešit otázka tzv. Next Generation Launcher.

Ariane 6 by měla pochopitelně splnit lépe potřeby, které jsou od takovéto rakety požadovány. Doposud známá fakta hovoří o tom, že kontrakt v hodnotě 217 milionů dolarů byl podepsán s francouzským vesmírným gigantem Astrium, který je právě jejím dodavatelem. Náklady na samotný vývoj se však pohybují v astronomických částkách. Hovoří se až o osmi miliardách eur. Arianne 6 by měla být schopna na oběžnou dráhu vynést náklad o hmotnosti dvanácti tun. Její předchůdce vynesl v poslední době na orbitu např. satelit Thor 6.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).