Hlavní navigace

Národní knihovna zahájí digitalizaci více tří set tisíc svazků

Redakce

Řídící výbor schválil prováděcí projekt Národní digitální knihovny, který počítá s digitalizací tří set tisíc svazků, které se nachází v Národní knihovně (NK ČR) v Praze a Moravské zemské knihovny v Brně a doporučil generálnímu řediteli NK ČR podepsat akceptační protokol. Na přelomu února a března budou z výrobní haly ve švýcarském městě Ecublens převezeny výkonné skenovací stroje typu 4DigitalBooks DL-3003, které do konce roku 2014 převedou více než 26 milionů stran titulů v Národní knihovně…

Řídící výbor schválil prováděcí projekt Národní digitální knihovny, který počítá s digitalizací tří set tisíc svazků, které se nachází v Národní knihovně (NK ČR) v Praze a Moravské zemské knihovny v Brně a doporučil generálnímu řediteli NK ČR podepsat akceptační protokol.

Na přelomu února a března budou z výrobní haly ve švýcarském městě Ecublens převezeny výkonné skenovací stroje typu 4DigitalBooks DL-3003, které do konce roku 2014 převedou více než 26 milionů stran titulů v Národní knihovně ČR  a Moravské zemské knihovně do digitální podoby.  

Projekt digitalizace Národní knihovny vznikl na základě Integrovaného operačního programu EU zaměřeného na digitalizaci relevantních dokumentů kulturní a historické hodnoty evropských knihoven.

Marcom

Výběrové řízení na Systémového integrátora projektu Vytvoření Národní digitální knihovny, vyhrála loni v září loňského roku společnost Logica Czech Republic s.r.o.před IBM česká republika, spol. s r.o. Řídící výbor nyní akceptoval vypořádání připomínek k prováděcí dokumentaci projektu předložené generálním dodavatelem projektu. Knihovna zaplatí za digitalizaci knihovního fondu a související služby necelých 195,5 milionů korun. Projekt je spolufinancován z evropských zdrojů.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2012 20:33
chr bos (neregistrovaný)

Děkuji za odpověď. Projekt Kramerius či podobné aktivity Národní knihovny u mě vyvolávají smíšené pocity. Na jedné straně nadšení z cenných zdrojů, na druhé straně velmi špatný přístup k nim. Praktické využití je dle mého odhadu dnes zanedbatelné. Pokud máte více informací a označujete současný stav za polotovar, na kterém se bude ještě pracovat, pak bych byl spokojen.