Hlavní navigace

Národní koordinátor: Digitalizace Plzeňska proběhla celkem v klidu

7. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 10. 2009

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva na svém blogu popsal, jak dle jeho názoru probíhal tento proces na Plzeňsku a Karlovarsku, resp. ukončení analogového terestrického vysílání. S potěšením konstatoval, že velká většina domácností k tomuto kroku přistoupila již před samotným procesem a vyřešila tak přechod s velkým předstihem.

Diváci měli podle Duspivy dostatek času díky tomu, že např. Domažlicko bylo první oblastí bez analogového signálu, a to již téměř před dvěma lety. Pak následoval start veřejnoprávního multiplexu a také ukončení analogu v sousedním Německu. To vše, kromě pozitivního dopadu, vedlo také k určité informační rezistenci, se kterou jsme se v kampani také museli vypořádat stejně jako s určitou negativizací ze strany některých subjektů i novinářů, konstatoval národní koordinátor.

Duspiva si pochválil také přibývajících, zejména pozitivních zkušeností a stále doufá v urychlení celého procesu digitalizace, který má být až na výjimky ukončen ke konci roku 2011. Konkrétně k Plzeňsku a Karlovarsku se Duspiva ještě vyjádřil následovně: I přes některá negativa se dá hodnotit průběh jako poměrně zdařilý, a to v době těsně před i po vypnutí analogu. Z pohledu klíčových informačních on-line projektů pak lze konstatovat, že ve vypjatých chvílích obstály kapacitně i kvalitativně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.