Hlavní navigace

National Geographic v Digi TV konečně česky

23. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2010

Satelitní platforma Digi TV splatila v minulých dnech další dluh, který měla vůči svým zákazníkům. Dokumentární kanál National Geographic Channel začal vysílat v češtině. Společnost RCS&RDS, provozovatel tohoto rumunského paketu, reagovala však na nasazení tuzemského jazyka se značným zpožděním. National Geographic vysílá v češtině již od 1. dubna, jde tedy téměř o půlroční skluz.

ČTĚTE TAKÉ: National Geographic začne vysílat česky 1. dubna

Na první pohled se však u programu nic nezměnilo, nadále obsahuje pouze maďarskou a anglickou stopu. Čeština je skryta pod tou druhou. Ozve se pouze tehdy, je-li takto pořad nadabován. U zbytku operátorů je čeština dostupná většinou už od dubna. V ní jsou vysílané také některé vybrané dokumenty na sesterské stanici Nat Geo Wild. Ne každý tuzemský operátor ale češtinu u tohoto kanálu nabízí. National Geographic je u Digi TV dostupný v rámci základního programového balíku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.