Hlavní navigace

National Geographic Channel začne v Česku šířit druhý program v HD kvalitě

1. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 6. 2010

Již druhý program z rodiny National Geographic Channels ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) začne vysílat v České republice a na Slovensku. Počínaje červnem zahájila společnost Channels, která tyto programy v tuzemsku zastupuje, distribuci stanice Nat Geo Wild HD. Stejný program ve standardním rozlišení obrazu aktuálně nabízí několik kabelových společností a poskytovatelů IPTV, včetně UPC.

K TÉMATU: Kdo je kdo na kabelu a satelitu: Channels, zástupce programů National Geographic

Nat Geo Wild HD nabízí dokumenty o přírodní historii. Vysílá v angličtině a jeho knihovna obsahuje 220 hodin vysílání, které ročně doplní 50 až 75 hodin premiérových pořadů. Stanice vysílá především pro muže, kteří patří mezi její nejsilnější diváckou skupinu. Podle informací serveru DigiZone.cz jej však zatím v České republice nenabízí žádný z poskytovatelů placené televize.

ČTĚTE TAKÉ: Američané sledují v HD kvalitě nejvíc National Geographic

ICTZ23

Jsem potěšena, že jsme dostali od společnosti FOX International tuto jedinečnou možnost uvést tak kvalitní televitní kanál na český a slovenský trh. Jsem přesvědčena, že bude úspěšný a stejně jako v sousedních zemích, kde byl spuštěn již dříve, si najde spousty diváků a pevné místo na trhu. Vždyť právě jedinečné snímky zvířat a záběry divoké přírody patří žánrově k nejpřitažli­vějšímu obsahu v HD kvalitě, uvedla Lada Dobrovská ze společnosti Channels.

Ze skupiny National Geographic Channels již v České republice vysílá ve vysokém rozlišení program National Geographic Channel HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.