Hlavní navigace

Nebude to Nelíbí. Facebook testuje tlačítko Líbí s emotikony

8. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Facebook
Podle serveru Engadget začne Facebook už zítra ve dvou evropských zemích testovat „vylepšení“ tlačítka Líbí o ikony s různými emocemi.
  • Aktualizace 9.10. 8:30 – informaci už oficiálně potvrdil i Mark Zuckerberg

Vybraní uživatelé Facebooku ve Španělsku a Irsku by se měli už zítra dočkat novinky: kromě jednoduchého Líbí dostanou možnost označovat příspěvky několika smajlíky vyjadřujícími různé emoce a postoje. Informoval o tom server Engadget.

„Reakce“ (Reactions) mají fungovat jak u příspěvků uživatelů, tak stránek. U příspěvků pak má být vidět, kolik kterých emotikonů dostala. V rámci statistik stránek se mají zatím všechny stavy počítat jako jednoduché Líbí. 

Jde ovšem zatím jen o test, takže novinka nakonec vůbec nemusí dorazit do ostrého provozu. 

Podle Engadgetu mají být v testu k dispozici ikonky pro „love, laughter, cheeky smiles, shock and anger“ (srdíčko, smích, úsměv, překvapení, smutek a hněv). Pokud se Facebook touto cestou vydá, dá se ale do budoucna počítat s širší nabídkou.

KL24


Autor: Facebook

Označování emocemi by mělo být onou novou funkcí, kterou v září oznámil šéf frimy Mark Zuckerberg

„Ne každý moment v životě je pozitivní. A pokud sdílíte něco smutného – ať už je to zpráva o aktuálním dění, jako je uprchlická krize, nebo zpráva o úmrtí někoho blízkého – nemusí být zrovna příjemné takový post lajkovat,“ vysvětloval tehdy důvody, které Facebook k úvahám vedly.

Today we're launching a test of Reactions -- a more expressive Like button. The Like button has been a part of Facebook for a long time. Billions of Likes are made every day, and Liking things is a simple way to express yourself.For many years though, people have asked us to add a "dislike" button. Not every moment is a good moment, and sometimes you just want a way to express empathy. These are important moments where you need the power to share more than ever, and a Like might not be the best way to express yourself.At a recent Townhall Q&A, I shared with our community that we've spent a lot of time thinking about the best way to give you better options for expressing yourself, while keeping the experience simple and respectful. Today we're starting to test this.Reactions gives you new ways to express love, awe, humor and sadness. It's not a dislike button, but it does give you the power to easily express sorrow and empathy -- in addition to delight and warmth. You’ll be able to express these reactions by long pressing or hovering over the Like button. We’re starting to test Reactions in Ireland and Spain and will learn from this before we bring the experience to everyone. We hope you like this – or can better express how you’re feeling!

Posted by Mark Zuckerberg on 8. říjen 2015

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).