Hlavní navigace

Nechceme v Česku kupovat další televize, tvrdí skupina J&T

8. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 10. 2007

Slovenská finanční skupina J&T nehodlá v České republice kupovat další televize, a to ani z těch, které loni získaly licence pro zemské digitální vysílání, poté o ně kvůli žalobě neúspěšných žadatelů přišly a nyní jim je stát prostřednictvím diginovely vrátí. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to řekl zakladatel skupiny Patrik Tkáč s tím, že J&T stačí slovenská komerční televize Joj a český zpravodajský kanál Z 1 (který zatím nevysílá).

Nemáme ambici budovat něco na zelené louce, ani potenciální akvizice některé z těch televizí, které mají licence. Ale uvažovat se o tom dá. Víme, že to je hodně peněz a přiznám se, že zatím nevidíme jako reálné, abychom šli touto cestou. Spíš se nám zdá v této chvíli rozumnější soustředit se na naši jednu televizi a k ní připojovat maximální počet dalších kanálů, řekl Tkáč.

KL22 hlasovani

Televizi Joj získala společnost J&T Media Enterprises začátkem letošního roku, a zaplatila za ni nejen penězi, ale také slovenskou zpravodajskou televizí TA 3, kterou do té doby vlastnila. Během letošního léta se skupina zajímala o vstup do jedné z firem, která distribuuje dekódovací karty k satelitní službě CS Link, nakonec se ale rozhodla do tohoto obchodu nejít.

Exkluzivní rozhovor s Patrikem Tkáčem čtěte zítra na serveru DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.