Hlavní navigace

Nedělní TV tipy: Bridget Jonesová: S rozumem v koncích, Purpurová růže z Káhiry a Blade

15. 11. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Prima Zoom, 20:00 – dokument Sněžní vlci a já (1) – Skotský filmař divoké přírody Gordon Buchanan se rozhodl, že jako první odhalí skutečnou povahu vlků v Arktidě, kteří se s lidmi ještě nikdy nesetkali a mají pověst nemilosrdných lovců schopných člověka i zabít. V drsném prostředí kanadského ostrova Ellesmere ležícího poblíž severního pólu se chce stát na tři měsíce členem smečky vlků arktických. Britský dokument (2014)
  • Prima love, 20:15 – romantická komedie Bridget Jonesová: S rozumem v koncích – Na vánočním večírku u matky je jako obvykle spousta otravných a nudných hostů. Bridget ale přece jen čeká jedno příjemné překvapení: je tam i Mark Darcy… Zatímco Bridget pokračuje ve své reportérské práci pro televizi, sílí i její vztah s Markem. Do zaměstnání chodí s nadšením, energií přímo srší. Má konečně milence! Nevadí jí ani to, že věčně zaneprázdněný právník Mark musí občas kvůli práci odříct romantickou večeři. Přátelé ji varují před možností, jestli si něco nezačal se svou sekretářkou Rebeccou. Ale Bridget Markovi absolutně věří a nechce si připustit žádné obavy… Americký film (2004)
  • RTVS Dvojka, 21:55 – komedie Purpurová růže z Káhiry – Skromná a nenápadná Cecílie pracuje jako servírka v bistru, její jedinou radostí v životě je pravidelná návštěva kina. Právě zde alespoň na chvíli zapomene na nelehkou dobu krize a na svého poněkud omezeného manžela Monka, jenž od doby, co ztratil práci, jen hraje hazardní hry a občas ji doma bezdůvodně zmlátí. Cecílie se již poněkolikáté jde podívat na svůj oblíbený film Purpurová růže z Káhiry, když ji najednou z filmového plátna nečekaně osloví obdivovaná postava cestovatele a dobrodruha Toma Baxtera. Ten je unaven neustálým opakováním prostoduchých banalit. Neznámou a lákavou skutečnost poznává právě po boku ušlápnuté Cecílie… Americký film (1985)
  • Nova Cinema, 22:40 – horor Blade – Blade (Wesley Snipes) je nesmrtelný bojovník, napůl člověk a napůl upír, bojující proti rozmáhajícímu se upírskému podsvětí, které se snaží postupně vyhubit celou lidskou rasu. Díky svým nadpřirozeným schopnostem je Blade tím posledním, kdo stojí mezi upířím lordem Deaconem Frostem (Stephen Dorff) a jím zosnovanou zkázou světa a všeho lidského. Americký film (1998)
  • ČT art, 23:05 – česká komedie Přivedla žebráka na mizinu – Další zfilmovaná povídka Jana Nerudy z cyklu Povídky malostranské tentokrát vypráví o starém žebrákovi, panu Vojtíškovi. Ten byl na Malé Straně vždy velmi oblíben a všude, kam přišel, dostal almužnu. Jeho „kolegyně“, baba Milionová, také žebračka, na něj jednou začala naléhat, aby společně žili a žebrali. Protože pan Vojtíšek odmítl, začala o něm šířit nepěkné pomluvy. Česká televizní inscenace (1984)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.