Hlavní navigace

Nejrychleji meziročně rostoucí mobilní aplikací je Vine, celkově ale uživatelů moc nemá

20. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vine je bezkonkurenčním vítězem co se 403% meziročního růstu týče, byť není moc jasné, jak GWI svá čísla vlastně určuje.

Global Web Index označil Vine za meziročně nejrychleji rostoucí mobilní aplikaci – její uživatelé měli meziročně vzrůst o 403 %. Na druhém místě najdete Flickr se 146% růstem a třetí je Instagram se 130% růstem. Rostoucí zájem  zaznamenávají hlavně aplikace na fotografování. A pokud bychom brali vážně Vine, tak nejvíce frčí video.

Vine ale, jak GWI upozorňuje, má stále velmi malou základnu uživatelů, celosvětově pouze 3 procenta mobilních uživatelů – 24 milionů uživatelů sice není až tak málo, ale Instagram jich má 109 milionů (12 % reach). 

Aplikací s největším dosahem jsou Mapy Google (54 %, 474 milionů uživatelů, čtrnácté místo na žebříčku růstu s 82%). Druhý je Facebook s 45% podílem (394 milionů uživatelů), následuje YouTube (35 %, 308 milionů uživatelů), Google+ (32 %, 278 milionů uživatelů) a Twitter (23 %, 203 milionů uživatelů).

ebf - tip do článku - debata

Pokud jste ještě nevyzkoušeli některé další aplikace z obou žebříčků, tak je možná čas například na WhatsApp (19% podíl, 170 milionů uživatelů a 123% růst). V žebříčku ale najdete ještě pár dalších věcí – staré známé Foursquare, Shazam (v našich krajích si moc neužijeme) či Yelp (nedávno se objevil v češtině, ale nic moc, zjednodušeně řečeno).

Zdroj: Q3 GWI Launch: Video and images dominate mobile app growth

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).