Hlavní navigace

Yelp

Yelp si znovu stěžuje Evropské komisi, že Google zneužívá dominanci ve vyhledávání

Google zneužívá svou dominanci ve vyhledávání proti konkurenčním službám na vyhledávání lokálních služeb, podniků či restaurací, stěžuje si americká služba Yelp. Firma proto podala oficiální antimonopolní stížnost Evropské komisi, informoval deník…

23. 5. 2018 15:39

Facebook potají spustil konkurenci pro Yelp

Sociální síť pustila do světa službu s ne úplně zábavným názvem Facebook Professional Services.

Doba čtení: 1 minuta

Yelp ve ztrátě 1,3 milionu USD za čvrtletí. Neumí porazit konkurenci

Investorům Yelpu se nelíbí ztráta okolo milionu dolarů. Co by asi říkali, kdyby měl ztrátu jako Twitter či některé další internetové služby.

Doba čtení: 2 minuty

Bitva o hledání pokračuje, konkurenti „opravili“ lokální vyhledávání Googlu

Je tu další názorný pokus ukázat, jak Google preferováním svých služeb deformuje výsledky vyhledávání. Autoři: firmy, které si na Google stěžují u Evropské komise.

Doba čtení: 2 minuty

Ostravské Futruy chce vybírat restaurace i zboží přímo na míru

Foursquare, Yelp, cenové srovnávače a kousek Zootu. Futruy má být platformou, ze které mají pro sebe něco vytěžit jak běžní uživatelé, tak firmy a velké značky.

1. 8. 2014 10:17
Doba čtení: 1 minuta

Amazon chce nabídku svého tržiště rozšířit i o služby

Zatím mohou obchodníci prostřednictvím Amazon Marketplace prodávat pouze zboží, firma chce ale ještě letos otevřít tržiště i živnostníkům nabízejícím služby.

11. 6. 2014 11:08
Doba čtení: 1 minuta

Uživatelské recenze: Změť pravdy a lží, podle které se řídí čím dál tím víc lidí

Online recenze hrají při rozhodování uživatelů na Internetu stále důležitější roli. Velká část z nich je přitom falešná a dotčené firmy se jen těžko domáhají nápravy. Co s tím?

Doba čtení: 10 minut

Nejrychleji meziročně rostoucí mobilní aplikací je Vine, celkově ale uživatelů moc nemá

Vine je bezkonkurenčním vítězem co se 403% meziročního růstu týče, byť není moc jasné, jak GWI svá čísla vlastně určuje.

20. 10. 2013 9:27
Doba čtení: 1 minuta

Falešných recenzí na Internetu přibývá, na Yelpu jich je až pětina

Slogan v USA populární recenzní služby Yelp „reální lidé, reálné recenze“, zdá se nemůžete brát vážně. S falešnými recenzemi se ale potkáte i v českých e-shopech nebo srovnávačích.

Doba čtení: 2 minuty

Americký Yelp vstupuje do ČR, recenze českých podniků se objeví i v mapách Applu

Recenzní sociální síť Yelp expanduje. Poté, co loni na pozdim koupila svého německého konkurenta Qype, vstupuje také na český trh. Prodávat reklamu ale v Česku zatím nebude.

Doba čtení: 6 minut

Yelp jako další dějství internetové bubliny

V prvních hodinách obchodování vyletěla hodnota akcií ztrátové sociální sítě Yelp o více než 60 procent. Podle některých jasný signál, že se nacházíme v další internetové bublině, podle jiných jen důkaz, že drobní investoři nerozumí trhu.

Doba čtení: 5 minut

Akcie Yelp se dnes začnou prodávat na newyorské burze. Dráž než se původně předpokládalo.

Sociální síť Yelp, která funguje jako obrovská databáze recenzí restaurací a dalších obchodů či služeb, dnes začne prodávat své akcie na newyorské burze. Původně se měla výchozí cena za akcii pohybovat v rozmezí 12 až 14 dolarů. Firma ale včera oznámila, že ji zvyšuje na 15 dolarů. Primárním úpisem akcií chce Yelp získat až 107 milionů dolarů. Firma je přitom od svého vzniku v roce 2004 stále ve ztrátě.

Doba čtení: do minuty

Od roku 2004 ztrátový Yelp chce prodejem akcií získat až 100 milionů dolarů

Akcie sociální sítě Yelp se už za několik týdnů objeví na burze. Ačkoli od roku 2004 je firma každoročně ve ztrátě, její provozovatelé chtějí primárním úpisem akcií získat až 100 milionů dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

Angie’s List nabídl své akcie na burze, Yelp se k tomu chystá

Dokud zájem investorů trvá, pospíchají na burzu další ztrátové internetové firmy. Ve čtvrtek nabídl své akcie široké veřejnosti web se zákaznickými referencemi Angie’s List. Ve stejný den podal přihlášku na burzu také jeho větší a známější konkurent Yelp.

21. 11. 2011 6:30
Doba čtení: 1 minuta