Hlavní navigace

Největší český kabelový operátor UPC od příštího roku zvýší ceny za své služby

25. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příští rok má být pro operátora UPC u nás zlomový. Jak uvedl v nedávném rozhovoru pro DigiZone generální ředitel Frans-Willem de Kloet, firma chce uvést na náš trh konečně platformu Horizon.

Kabelová televize, ale i další produkty největšího operátora v tomto směru u nás, společnosti UPC Česká republika, se dočkají zdražení. Vyplývá to z nového ceníku, která firma zveřejnila na svých webových stránkách. Například nejnižší nabídka Digi Mini zdraží o deset korun, a to z 221.64 Kč na 231 Kč, naopak cena tohoto produktu k internetu zůstane stejná. I po zdražení bude její výše 28 Kč. Zajímavostí je také skutečnost, že od 1. ledna 2015 bude UPC účtovat za kabelovou televizi nikoliv halířové částky, ale celé koruny. Například cena nabídky Klasik se tak zvýší z 400.57 Kč na 412 korun.

ROZHOVOR: Nastartovali jsme proces, který změní vnímání a chování zákazníků, říká šéf české UPC

MMF24

Úprava cen o maximálně 4,2 % je nezbytný krok k tomu, abychom mohli i nadále zvyšovat kvalitu námi poskytovaných služeb. V letošním roce to bylo například uvedení nových služeb UPC Telefon, HBO GO a nejnověji mobilní televize až se 63 kanály Horizon Go. V roce 2015 plánujeme růst investic ještě zrychlit a uvést na trh novou platformu Horizon, která se stane novou generací sledování televizního obsahu. Česká republika se tak stane teprve pátou zemí v Evropě, kde bude tato služba s vysokou úrovní interaktivity představena. Dále budeme investovat do modernizace optické sítě a výměny starších modemů a set-top-boxů za nové, zdůvodnil zdražení Frans-Willem de Kloet, generální ředitel UPC Česká republika.

Cenik2015 by Lukáš Lucky Polák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).