Hlavní navigace

Největší záhada Regionální sítě 7 odhalena, její smysl je však stále nejasný

20. 4. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – I přesto, že Radim Pařízek se bránil dosavadnímu spojování s Regionální sítí 7, nyní už není žádných pochyb o tom, že jejím provozovatelem bude právě on.

Za Regionální sítí 7 stojí Radim Pařízek

Provozovatelem televizní Regionální sítě 7, která od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) získala od loňského září do letošního března deset kmitočtových přídělů s celkovým pokrytím 42,8 procenta obyvatel České republiky, bude Radim Pařízek. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák s tím, že operátorem sítě ale nebude Pařízkova společnost Digital Broadcasting, která již provozuje celoplošný televizní multiplex 4.

Spojení sedmé regionální sítě DVB-T s Radimem Pařízkem naznačovalo už umístění plánovaných vysílačů, které jsou shodné s již zprovozněnými vysílači multiplexu 4. Pařízek navíc letos v lednu získal novou společnost Progress Digital, která má v předmětu podnikání provoz veřejné sítě pro přenos rozhlasového a televizního vysílání a šíření veřejně dostupného rozhlasového a televizního signálu. Pařízek je jediným jednatelem firmy a prostřednictvím další svojí společnosti Rádio Čas, a.s. v ní drží devadesátiprocentní podíl.

Jan Potůček: Regionální síť 7 bude provozovat Radim Pařízek, ale ne přes Digital Broadcasting

Jan Potůček: Regionální síť 7 bude konkurovat hlavně multiplexu 4. Některé kraje ale pomíjí

„Čekali jsme několik let. Sám jsem si už připadal neseriózně, ale nemohli jsme najít model, aby nám to ekonomicky vycházelo,“ říká o roky odkládaném startu televize Pohoda Radim Pařízek.
Autor: pro DigiZone.cz Ivana Dvorská

Jaké má Radim Pařízek s Regionální sítí 7 záměry? Na toto téma je tajemný jak hrad v Karpatech.

V Rakousku odstartovala placená TV v DVB-T2

15. duben 2013 se zapsal především do pomyslné kroniky digitální televize v Rakousku. Právě na něj tu byl stanoven start pozemní televize druhé generace, tedy standardu DVB-T2. Rakousko je vůbec první naši sousední zemí, kde tato technologie odstartuje v ostrém a nikoliv pouze experimentálním provozu. Signál sice pokryje i Českou republiku, převážně tedy jižní Moravu, Vysočinu a jižní Čechy, ale sledování samotných programů bude legální cestou na našem území znemožněno. Programy navíc budou kódovány systémem Irdeto.

Ač se může zdát tento krok někomu jako nesmyslný, je tomu přesně naopak. Provozovatel služby totiž získá jasný přehled o tom, kolik modulů, případně přijímačů se podařilo prodat. Hardware pro příjem simpliTV, což je oficiální název DVB-T2 nabídky, bude možné využívat pouze na území Rakouska. Zákazník si jednoduše koupí modul nebo set-top-box a zařízení si následovně nechá zaregistrovat odesláním formuláře. Aktivace pak proběhne do pěti dnů, kdy uživatel obdrží uvítací dopis.

Lukáš Polák: Rakousko spouští DVB-T2. Signál pokryje i Česko, ale sledování bude obtížné


Repro foto: ORF 1 HD

Součástí neplacené nabídky DVB-T2 v Rakousku je pochopitelně i kanál ORF 1 HD.

Slovensko už brzy spustí placené DVB-T

Téměř 80 procent obyvatel Slovenska bude moci od 1. května přijímat vybrané placené televizní kanály přes pozemní anténu. Služba Plustelka bude už začátku splňovat limit pro celoplošné pokrytí a vstup do ní potvrdil nejsledovanější evropský sportovní kanál Eurosport. Ten bude společně s Eurosportem 2 vůbec poprvé na Slovensku dostupný i mimo kabel,satelit a IP­TV“Eurosport a Towerhome, a.s. jako provozovatel Plustelky uzavřeli dlouhodobou smlouvu na šíření Eurosportu a Eurosportu 2 v DVB-T,” informoval mediální zástupce Eurosportu v České republice a na Slovensku Ondřej Větrovský.

“Jsme rádi, že můžeme nabídnout kanály Eurosportu divákům nové platformy Plustelka už od začátku května, právě v době, kdy si budou moci vychutnat prestižní grandslamový tenisový turnaj Roland Garros,” uvedl ředitel distribuce, vývoje a akvizičních práv Eurosportu Jean-Thierry Augustin. “Věříme, že tato nová spolupráce podtrhne hodnotu Eurosport Group na slovenském trhu,” dodal. Plustelka má nabídnout i filmové, dokumentární a dětské kanály. 

Jan Potůček: Placené DVB-T na Slovensku pokryje téměř 80% obyvatel. Vstup potvrdil Eurosport

Jan Potůček: Slovensko se dočká placené televize v DVB-T, 1. května odstartuje služba Plustelka

Také Regionální síť 12, jak se nový multiplex Czech Digital Group označuje, bude vysílat z pražského Žižkova, stejně jako multiplexy 1 až 3.
Autor: Foto pro DigiZone.cz: Čestmír Polák

Dočkáme se někdy z pražského Žižkova placeného DVB-T? Budoucnost spíše patří standardu DVB-T2.

Stručně

Do půl roku odstartuje v Praze další digitální multiplex, za kterým bude stát tentokrát českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Má ve velké konkurenci ještě šanci prorazit?

Lukáš Polák: Regionální DVB-T síť 1 míří do Prahy, televize chce oslovit vstřícnou cenovou politikou

Naprosto standardně, tedy bez zbytečných proslovů a oslavných vyjádření zástupců TV Joj přímo ve vysílání, proběhl v pondělí ráno úderem šesté hodiny start nového televizního neplaceného programu Wau.

Lukáš Polák: Unikl vám start nové slovenské televize Wau? Podívejte se na video

České televize expanduje v dohledné době prostřednictvím pozemního digitálního vysílání (DVB-T) na sousední Slovensko. Veřejnoprávní médium se stane součástí placené nabídky Plustelka.

Lukáš Polák: Česká televize bude vysílat na Slovensku v DVB-T, v placené službě Plustelka

V HD rozlišení mohli vidět diváci film Rebelové pouze na obrazovce České televize.
Autor: repro foto ČT 1 HD

Česká televize bude ve slovenském DVB-T součástí placené služby Plustelka.

Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) se chce v letošním roce připravit na možnost výroby zpravodajství ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Informoval o tom server Mediálne.sk. V současné době v nativním HD formátu vyrábí RTVS pouze pořady vysílané ze studia MD2.

Lukáš Polák: Slovenská televize zakoupí novou techniku, zpravodajství chce vyrábět v HD kvalitě

Deset soutěžních návrhů, z nichž vyšlo nové korporátní logo Českého rozhlasu, zveřejnila tato veřejnoprávní instituce. Generální ředitel Peter Duhan tak splnil slib z tiskové konference, na které rozhlas představil nové logo s výrazným písmenem “R” od Studia Marvil.

Jan Potůček: Český rozhlas zveřejnil deset návrhů, z nichž si vybral nové korporátní logo

ICTZ23

Dětského diváka společně s rodiči se pokusí znovu přitáhnout k večerní obrazovce televize Barrandov. Čtyři měsíce po radikální proměně programu před 20. hodinou, kdy zavedla vlastní zpravodajskou hodinu začínají v 18:45. Hlavními zprávami, vrátí do části tohoto vysílacího času dětské pásmo Animáček.

Jan Potůček: TV Barrandov vrátí do času proti Televizním novinám dětského Animáčka

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.