Hlavní navigace

Nejvíce zavirovaných e-mailů v květnu přicházelo z USA

9. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik bezpečnostní společnosti Kaspersky Lab nejvíce e-mailů sloužících k distribuci všemožného malwaru v minulém měsíci putovalo ze Spojených států. Šlo o 21,72 procenta ze všech zachycených „zavirovaných“ e-mailů. Na druhé místo se s podílem 13,18 procenta protlačilo sousední Polsko, které na nelichotivé stříbrné příčce vystřídalo Jižní Koreu – ta s 7,88 procenta spadla na třetí pozici. Čtvrté místo patří za květen Španělsku s 5,85 procenty. První pětku s 5,15 procenty obsadila Čína…

Podle statistik bezpečnostní společnosti Kaspersky Lab nejvíce e-mailů sloužících k distribuci všemožného malwaru v minulém měsíci putovalo ze Spojených států. Šlo o 21,72 procenta ze všech zachycených „zavirovaných“ e-mailů. Na druhé místo se s podílem 13,18 procenta protlačilo sousední Polsko, které na nelichotivé stříbrné příčce vystřídalo Jižní Koreu – ta s 7,88 procenta spadla na třetí pozici. Čtvrté místo patří za květen Španělsku s 5,85 procenty. První pětku s 5,15 procenty obsadila Čína. Česká republika v první dvacítce zemí nefiguruje. Nově se ale do prvních dvou desítek propracovalo dvacáté Rakousko a to s podílem 0,91 procenta. Rusko je možná trochu překvapivě jen o příčku výše, tedy na 19. pozici s 0,99 procenty. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).