Hlavní navigace

Nejvyšší hodnotu má trh placené televize ve Velké Británii

24. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 10. 2011

Podle průzkumu společnosti Screen Digest dosahuje hodnota trhu placené televize ve Velké Británii částky 2,6 miliardy euro. Zároveň je největším na starém kontinentu. Mezi nejpopulárnější značky v Evropě pak patří Disney, Discovery (včetně dokumentárního kanálu Animal Planet), Viacom (stanice pod hlavičkou MTV a Nickelodeon) a Viasat (u nás například Viasat History nebo Viasat Explorer).

ebf - témata 1

ČTĚTE TAKÉ: Placená televize ze zahraničí legálně i u nás? Zatím ještě nejásejte

Pokud jde však o počet zákazníků placené televize, nejvíce jich má Rusko. Leaderem v západní Evropě je již zmiňovaná Velká Británie. V oblasti označované jako East Europe (východní Evropa) je na první pozici Polsko, za ním Rumunsko a následně Turecko. Průzkum ukazuje, že západní Evropa si ukrojila z trhu placené televize 86% podíl na starém kontinentu. Pouze 13 % pochází ze střední a východní Evropy a jen 1 % z takzvaného Blízkého východu a Afriky. O České republice se průzkum, který citoval web Wirtualnemedia.pl blíže nezmiňuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).