Hlavní navigace

Nekódovaná France 24 začne využívat na družici Astra technologii HbbTV

22. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 12. 2011

Francouzský zpravodajský kanál France 24, který vysílá nekódovaně kromě tohoto jazyka také v angličtině a arabštině, zahájí prostřednictvím družice Astra, pozice 19,2 stupně východně, šíření služeb hybridní televize označované jako HbbTV. Ty budou dostupné od počátku roku 2012. Technickou podporu France 24 zajistí satelitní operátor SES a společnost Orange.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize to s hybridní televizí myslí vážně. Budou mít diváci zájem?

Po Německu je Francie další zemí, kde se HbbTV těší poměrně velké oblibě. S úspěchem už tento způsob distribuce doplňkových aplikací představila tamní veřejnoprávní televize, nyní přicházejí na řadu i komerční subjekty. France 24 je dostupná na pěti kontinentech v desítkách milionů domácností na celém světě. Tento krok umožní všem našim divákům možnost pracovat stejně s naším vysíláním, uvedl při této příležitosti vedoucí oddělení strategie, rozvoje a veřejných záležitostí Frank Melloul.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Nekódovaná stanice Kabel Eins představí technologii hybridního vysílání HbbTV

Aby mohli diváci využívat služeb HbbTV potřebují satelitní přijímač nebo televizor, který tento standard podporují. Díky němu a připojení k širokopásmovému internetu se jim otvírají další možnosti, které jim vysílatel nabízí, jako je například přístup na portál dané stanice, HD teletext, který je spíše než teletextem moderními internetovými stránkami, a mimo jiné i přístup do videotéky daného kanálu. Technologii HbbTV dnes začala využívat i německá zpravodajská televize n-tv. V České republice přistoupila ke standardu prozatím pouze Česká televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).