Hlavní navigace

Nekódovaná satelitní televize Dance TV HD se připravuje na start

1. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 10. 2010

UVNITŘ FOTO Nizozemská taneční televize Dance TV, která do včerejška vysílala prostřednictvím satelitu Astra 23,5 st. východně nekódovaně svůj signál pouze formou několika desítek minut trvající smyčky, zařadila do programového schématu zcela nové přenosy z parties. Znamená to, že program pravděpodobně brzo přejde na ostrý provoz. Z obrazu totiž zmizela i textová informace Preview Channel.

K TÉMATU: Nekódovaný satelitní kanál Dance TV HD odstartuje až v říjnu

BRANDstorming tip2

Logo stanice, které bylo doposud vysíláno v pravém horním rohu, se přesunulo nalevo a na jeho bývalém místě se objevil symbol HD. Programové schéma je nyní složeno z přenosů, které se neopakují. Dance TV HD bude prvním tanečním kanálem v Evropě, který bude vysílat ve vysokém rozlišení (HDTV). Signál na satelitu bude po oficiálním startu zakódován. V současné době zjišťuje provozovatel poptávku po programu mezi operátory. V nabídce žádné české společnosti prozatím není.

Ukázka z vysílání programu Dance TV HD na satelitu Astra. (Foto: Čestmír Polák)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).