Hlavní navigace

Nekódované DSF se přejmenuje na Sport 1 a nabídne více přenosů

11. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2009

Německá sportovní stanice DSF, která vysílá nekódovaně prostřednictvím družice Astra na pozici 19,2 st. východně, chystá změnu svého názvu. Jako Sport 1 se představí již v prvním čtvrtletí příštího roku. Stanice tak bude mít stejný název jako např. kanál působící v Maďarsku, ale také na Slovensku a v České republice. Její provozovatel, společnost Constantin Media AG, oznámila tento krok včera.

Za změnou názvu stojí mj. snaha propojit tento kanál s německým portálem www.sport1.de, který je už v současné době v provozu a patří již zmiňované firmě. Od tohoto kroku si slibuje Constantin Media AG především posílení značky na trhu. Změn dozná i samotné vysílací schéma, které slibuje méně erotiky v noci a naopak více živých přenosů. V roce 2010 by jich mělo být více než 1100 hodin, což je nárůst téměř o deset procent oproti normálu. Z nově získaných vysílacích práv jde např. o házenou nebo basketbal.

Zdroj: DiGITAL fernsehen

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).