Hlavní navigace

Nekódované kanály 3sat a KI.KA od příštího roku v HD rozlišení

18. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 7. 2011

Od 1. května příštího roku, kdy se na satelitech Astra, pozice 19,2 stupně východně, uvolní kapacita po ukončeném analogovém vysílání, odstartují ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) také programy 3sat a KI.KA. Podrobně o tom informoval v sobotu server časopisu DiGITAL fernsehen, kterému to potvrdil mluvčí veřejnoprávní ZDF.

ČTĚTE TAKÉ: Německá ZDF: všechny kanály v HD kvalitě od 1. května 2012

Programy tak doplní vysílání stanic ZDF Neo, ZDF Info a ZDF Kultur, jejichž start v HD je taktéž naplánován na toto datum. Oba programy by měly být k dispozici v rozlišení 720p. 3sat je kulturním kanálem několika veřejnoprávních televizí. Vzniká ve spolupráci německé ARD, rakouské ORF a švýcarské SRG SSR. KI.KA je veřejnoprávním programem, který se orientuje výhradně na děti. Televize ARD a ZDF prozatím šíří v tuto chvíli v HD rozlišení pouze své dva hlavní kanály. To se ale pochopitelně s koncem analogu na satelitu bude postupně měnit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.