Hlavní navigace

Některé přijímače mohou mít s hybridní televizí HbbTV problémy

4. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 11. 2010

Ne všechny aplikace, které jsou součástí hybridní televize HbbTV, se mohou zobrazovat na některých přijímačích korektně. Týká se to například jednoho z nejnovějších modelů set-top-boxu Vantage s označením VT-1. Server DigiZone.cz se o tom přesvědčil při seznamování s tímto novým standardem, který by se měl stát hitem druhé poloviny příštího roku také v Česku.

K TÉMATU: První přijímač na našem trhu podporuje hybridní televizi HbbTV

Vantage VT-1 získal rozšíření o HbbTV díky uvedení operačního systému Linux, který se na stránkách firmy objevil na konci minulého pracovního týdne. Zatímco aplikace hybridní širokopásmové televize fungují bez problémů například u německých veřejnoprávních kanálů RBB, náboženského programu Bibel TV a rozhlasových stanic, další televize už reprodukují HbbTV pouze částečně nebo vůbec. Do této kategorie lze zařadit Das Erste (ARD), ZDF, ProSieben a Sat.1.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: HbbTV, revoluce v televizním vysílání?

U celostátních veřejnoprávních programů Německé televize funguje přehrávání následovně: Das Erste bez problémů zobrazí zpravodajské pořady z archivu, ovšem seriálů a další vlastní tvorby se zájemce nedočká. Z archivu ZDF nelze přehrát nic. Po zvolení videa se objeví pouze hláška, že video se načítá, která tam ovšem již zůstane. Nejhůře je na tom dvojice programů ProSieben a Sat.1. Zde se podaří spustit pouze hlavní menu, ovšem po zvolení jakékoliv další položky se objeví po překladu z němčiny oznámení: Přístroj bohužel nepodporuje všechny požadavky na užívání služby.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.