Hlavní navigace

Německý rozhlas bude vysílat v systému DAB všechny svoje programy

28. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 6. 2011

Německý veřejnoprávní rozhlas oznámil, že od října letošního roku bude vysílat prostřednictvím systémů DAB a DAB+ všechny svoje okruhy. Stane se tak při příležitosti restartu digitálního rozhlasu, který byl naplánován na 1. srpna. Nabídka se bude pochopitelně lišit v jednotlivých spolkových zemích. V Bavorsku bude například rozhlas Bayern, v Hesensku hr a tak dále.

K TÉMATU: Německo oživí digitální rozhlas. 1. srpna startuje celoplošně v standardu DAB+

Některé okruhy bude možné naladit v rámci systému DAB+ již od počátku srpna, a to konkrétně Mitteldeutscher Rundfunk označovaný zkratkou MDR. V případě, že už někde jsou stanice vysílány v původní normě DAB, jejich signál bude takto šířen i nadále. Do budoucna se však počítá s distribucí signálu pomocí DAB+. K jejich poslechu je však potom pochopitelně zapotřebí nový digitální přijímač. V České republice provozuje takovéto vysílání prozatím pouze společnost Teleko, a to v Příbrami a Praze.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.