Hlavní navigace

NetClub - online osobnosti naživo

Ján Simkanič

Síťový svět má své přednosti, ale jsou věci, které si s Internetem nepořídíte. Třeba i tak běžná věc, jako je osobní setkání, dokáže být tváří v tvář zajímavému člověku inspirující stokrát víc než jakékoliv "instantní zprávaření" přes nešifrovaný protokol. Teď u něčeho podobného můžete být také.

Doba čtení: 1 minuta

Stále častěji přicházím do kontaktu s lidmi, které jsem nikdy neviděl, často jsem je ani neslyšel, o některých ani nevím, jak vypadají, někdy ani nemám tušení, kolik jim je let. Přitom znám výsledky jejich práce, některé jejich názory, záliby, díky jejich blogu vím, co dělali předevčírem, jaké nafotili fotky na dovolené a co plánují do budoucna. Ale je to takový divný pocit. Znám je a zároveň vlastně vůbec ne.

Všechno se mění, když se s takovým člověkem setkám tváří v tvář. Protože tehdy se ryze virtuální představa zhmotní. Někdy se doplní a někdy celá zhroutí. V každém případě je jiná, snad úplnější, než před tím setkáním.

Právě proto jsme si pod hlavičkou Lupy, která je křižovatkou českého internetového prostředí, vymysleli NetClub. Abychom měli možnost na vlastní oči poznat mimořádné lidi, které známe jenom z obálek odborných časopisů. Abychom si ověřili, jestli se naše virtuální představy potvrdí. A abychom zážitek z takového setkání zprostředkovali i vám.

Za rok takto chceme pozvat deset osobností internetového světa a v klidu klubové atmosféry, bez tlaku hromadících se nevyřízených e-mailů, si s nimi popovídat. O tom, co mají za sebou a na co se připravují. A zkusíme přitom poodhalit, jak se jim podařilo dosáhnout něčeho výjimečného a jak by se od nich mohli inspirovat ostatní. Budou to lidé, se kterými člověk nemá štěstí hovořit právě každý den.

Soudě podle prvních ohlasů, něco podobného českému internetovému prostředí už dlouho chybělo. Jako by setkat se bez prostřednictví obrazovky bylo stále obtížnější. Známe se, ale vlastně vůbec ne. Facebook, LinkedIn nebo Skype nestačí. Tak to třeba tímhle trochu napravíme.

Ostatně, můžete přijít také. Rádi vás poznáme osobně.

Našli jste v článku chybu?