Hlavní navigace

Netflix postupně lokalizuje. Vypadá to, že došlo i na Česko a Slovensko

30. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Netflix
UVNITŘ GALERIE – V minulých dnech jsme přinesli zprávu o polské lokalizaci, mezitím došlo i k turecké, což jsou ovšem nesrovnatelné trhy. Ve fóru DigiZone se navíc objevila zpráva o podpoře domácích titulků.

A podle přispěvatelů jsou už české a slovenské titulky i funkční, i když zatím pouze u jednoho seriálu.

Čtenář s nickem jamatysek píše: Je to seriál Blacklist a k dispozici jsou 3 řady, to znamená celkem 67 epizod. A pokračuje: Už jsem na to přišel. Češi mají české titulky, což je super zpráva a dobré vyhlídky do budoucna. Ale Slováci mají maďarské.

Ladislav Růžička dodává: Ano, jsou tam. Otestovano.

Chtěl jsem si to ověřit i sám, ale Netflix bohužel svou politiku nezměnil. I když totiž umožňuje volné sledování v rámci měsíce, vyžaduje dopředu zavést platbu a vše je zjevně postaveno na tom, že pokud „volný měsíc“ v termínu neukončíte, je vám automaticky stáhnuta, což podle mého není „košer“. Platba je navíc pouze přes kartu nebo přes PayPal (u televizoru pouze karta) a i to je pro mě problém.

K TÉMATU: Netflix mluví polsky a nabízí i polské programy

Netflix přichází s filmy a seriály s technologií HDR

Fórum DigiZone: Netflix přidává české titulky

Marketing Meeting balicek

Pokud to ale i přesto chcete vyzkoušet, aplikaci pro Netflix najdete u všech masových výrobců televizorů a například u Panasonicu jeho tlačítko na dálkovém ovladači zabírá to nejlepší místo. Já to aktuálně, vedle počítače s Windows 10 s prohlížečem Firefox, zkoušel u LG 55UH750V. A abych nezapomněl, smlouvu s Netflixem podepsala i společnost Liberty Global, což je mateřská firma mj. UPC a FreeSatu. Ta zavede aplikaci do set-top boxů Horizon a první zemí, pro kterou se to chystá, je Holandsko.

Pro pořádek jsem ještě nakoukl do obchodních podmínek Netflixu a hledal požadovanou rychlost připojení k internetu nutnou pro provoz aplikace. Poskytovatel VoD – pro jeden stream – vyžaduje…

  • Minimální rychlost připojení pro SD je 0,5 Mb/s, doporučeno je však více (bez přesné specifikace).
  • Pro HD (definováno jako 720p a výše) je doporučeno „minimálně“ 5 Mb/s.
  • Pro Ultra HD (více než 1080p) je doporučeno „alespoň“ 25 Mb/s.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).