Hlavní navigace

Neznáme se, slečno? Internet mění i seznamování.

13. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tuto větu budou muži používat čím dál tím méně. V offline světě se seznamujeme jinak, než na Internetu a zdá se, že Internet začíná převládat.
Jan Handl

Ilustrace: Nenad Vitas

Pokud se před deseti lety někdo pochlubil tím, že se se svým partnerem seznámil na Internetu, působil jako exot, nebo jako jedinec, který není schopen sbalit svoji oběť klasickým způsobem. Tedy v kavárně, v knihovně nebo na diskotéce. Prostě tam, kde se dobře cítí a věří, že najde zajímavé, stejně naladěné cíle snažení. Když někdo řekne dnes, že se seznámil na Internetu, není to nic divného. Online se seznamuje mnoho a mnoho párů a řekl bych, že Internet je místo, kde k úspěšnému seznamování dochází snad nejčastěji. Škoda, že jsem neobjevil žádný výzkum, který by tomuto mému tvrzení dal vědecký základ. Ale jistě budete souhlasit, že seznamování se na Internetu je rostoucím trendem.

Smějeme se tomu, že se v exotických zemích dohadují svatby dopředu, aniž by se novomanželé vůbec znali. Společnost je rozkastovaná a rodiče dohodnou sňatek v době, kdy je snoubencům pár let. Internet také tak trochu determinuje koho máme šanci poznat a ulovit. Člověk na Internetu totiž asi nebydlí v jeskyni a používá počítač. To jsou asi ty hlavní informace, které víme, když jdeme do seznamování se. Internet ale napoví o hodně méně, než například zmíněné knihovny nebo diskotéky. Tam chodí dost podobní lidé, což umožní alespoň základní představu o tom, co lovce čeká. A navíc – co si budeme povídat – hodně záleží i na vzhledu. Z fotky na Internetu (pokud tam nějaká je a je pravá) se toho moc poznat nedá. V kavárně je možné slečnu předem otipovat a prohlédnout si, zda mé příslušné přednosti, které se mladému muži líbí.

Seznamování se na Internetu tak trochu ulehčují nejrůznější profily. Musejí být ale vyplněné správně a pravdivě. Jeden kamarád mi vyprávěl, že na rande, které se dohodl přes Internet a podle fotky, dorazila úplně jiná osoba. A jako na potvoru měla o padesát kilo víc než ta kráska, která se prezentovala na Internetu. Nic proti dívkám při těle, říkal, někomu se mohou líbit, ale já jsem přece jen čekal, že se potkám s tou blondýnkou z fotky. Měl smůlu a neuklidnil ho ani dojemný příběh oné slečny při těle, která tvrdila, že její štíhlá kamarádka onemocněla a ona jí zastupuje. Kamarád se omluvil a zmizel, asi se bál, že bude štíhlé blondýnce muset platit léčení.

KL24

A teď si představte, jak hrozné musejí mít online seznamování a pak následné procitnutí ženy a dívky? Místo bohatého architekta, co má jako koníčky plachtění, golf a cesty do Karibiku, dorazí uhrovitý úředníček, který to se svojí podvodnou historkou zkouší tento týden posedmé a zatím nebyl na žádné podvodem vyvolané schůzce úspěšný. A nepomáhá mu ani skvělá historka, jak na chalupě v Mníšku jednou rozpoznal holubinku od hřibu. Strašná představa, že dámy?

Nezapomeňte se prosím seznamovat tradičně, používejte ta známá klišé, ptejte se, jestli se neznáte, zvedejte upuštěné kapesníčky, dělejte na sebe oči přes půl lokálu. Pořád se mi zdá jako elegantnější místo k seznámení samoobsluha, než diskuzní fórum na Internetu. Možná jsem staromódní, ale dobře zvládnuté první oslovení a navázání kontaktu má něco do sebe. Tím myslím to neinternetové…

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je kromě jiného publicista, více informací najdete na LinkedIn. Na stránkách iNazor.net odkazuje na své články pro Lupu a další média. Ze všech vymožeností moderní doby má nejraději Twitter, zajímá ho historie a píše HistorieBlog.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).