Hlavní navigace

Nizozemské HDTV kanály ze satelitu před zakódováním

14. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 5. 2010

Do ukončení nekódovaného vysílání SD a HD nizozemských programů prostřednictvím pozic 23,5 st. východně a 19,2 st. východně pravděpodobně už moc času nezbývá. Technikům platformy Canal Digitaal se totiž podařilo odstranit problém, díky kterému musely být tyto stanice šířeny v nekódovaném režimu. Serveru DigiZone.cz to řekl výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník, která je v České republice zástupcem platformy Skylink a s Canal Digitaal úzce spolupracuje.

KL22_nominace

K TÉMATU: Nizozemci mají problémy. Nekódují svoje HD programy na satelitu

Technici zjistili, že na některé starší karty s kódovacím systémem Mediaguard nedocházelo oprávnění. Proto se Canal Digitaal rozhodl, že přistoupí dočasně k volnému šíření, aby se zabránilo případným stížnostem ze strany zákazníků. Problém už byl odhalen a počítám, že během dneška budou všechny stanice postupně zakódovány, uvedl pro DigiZone.cz Glisník. V rámci nekódovaného režimu jsou v současné době dostupné volně SD i HD stanice na několika frekvencích. Jejich seznam naleznete v našem diskusním fóru. Od této platformy přebírá česko-slovenský Skylink stanice Discovery HD Showcase a Brava HDTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.