Hlavní navigace

NKS: Obyvatelé jsou v oblasti digitalizace výrazně informovanější

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
24. 8. 2009

V úterý se na Ministerstvu vnitra sejdou členové Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS). Na programu jednání je navržena řada významných bodů z agendy NKS, zejména před plánovaným ukončením analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň a Praha (střední Čechy). Informuje o tom server Česká média.

Podobně jako v případě jarního vypínání analogu je ke schválení připraven návrh mimořádné zprávy NKS pro vládu. Stav připravenosti je podle všech ukazatelů nyní na vysoké úrovni, a to i přes fakt, že region Plzeňska a Karlovarska je proti Praze logisticky náročnější a to i co do technického řešení. Naše osobní zkušenosti z komplexní kampaně, které se v dotčených regionech osobně účastníme, jsou velmi dobré a potvrzují opravdu výrazný posun ve stavu informovanosti obyvatel, uvedl pro Česká média Zdeněk Duspiva, předseda NKS.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).