Hlavní navigace

NKS: Obyvatelé jsou v oblasti digitalizace výrazně informovanější

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 8. 2009

V úterý se na Ministerstvu vnitra sejdou členové Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS). Na programu jednání je navržena řada významných bodů z agendy NKS, zejména před plánovaným ukončením analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň a Praha (střední Čechy). Informuje o tom server Česká média.

Podobně jako v případě jarního vypínání analogu je ke schválení připraven návrh mimořádné zprávy NKS pro vládu. Stav připravenosti je podle všech ukazatelů nyní na vysoké úrovni, a to i přes fakt, že region Plzeňska a Karlovarska je proti Praze logisticky náročnější a to i co do technického řešení. Naše osobní zkušenosti z komplexní kampaně, které se v dotčených regionech osobně účastníme, jsou velmi dobré a potvrzují opravdu výrazný posun ve stavu informovanosti obyvatel, uvedl pro Česká média Zdeněk Duspiva, předseda NKS.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.