Hlavní navigace

NKS představila hodnotící videoklip k přechodu na DVB-T v Praze

24. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2009

V rámci přechodu z analogového na digitální televizní vysílání představila včera Národní koordinační skupina (NKS) včele se Zdeňkem Duspivou dvouminutový videoklip, který seznámil novináře s dosavadními aktivitami, které byly pro tento důležitý krok v Praze učiněny. Aktérem krátkého spotu je právě národní koordinátor, který zhodnotil, že kampaň zahrnuje letáky, informace v tisku nebo spoty v televizích či rádiích.

KL22_nominace

VIDEO: Hodnotící spot k přechodu na digitální vysílání v Praze (MPG, 131 MB)

Duspiva nezapomněl ani na digitální hlídky nebo semináře pro Pražany. V promo videoklipu se objeví také několik aktérů, kteří byli dotázáni na to, co přechod z analogového na digitální vysílání znamená. Střih však navodil dojem, že Pražané o tomto historickém okamžiku téměř nic nevědí. Jeden z nich např. uvedl: Nevím, co to je, ale mám to doma. Jako výhody pak dotázaní uvedli více programů nebo kvalitnější obraz. Jedna z respondentek si také postěžovala na slabší signál. David Stádník, poradce NKS a bývalý předseda Rady ČTÚ, krátce zhodnotil připravenost Pražanů na digitální vysílání.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.