Hlavní navigace

NKS: Vysílání v DVB-T2 nebude dříve, než po skončení analogu

19. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2010

Šéf národní koordinační skupiny pro digitální vysílání (NKS) Zdeněk Duspiva dnes na konferenci Milníky digitalizace řekl, že stále platí, že co se týká terestrického vyslání v DVB-T2, o jeho dalším rozvoji je možné uvažovat až po ukončení analogového terestrického vysílání. Duspiva se také zmínil o konci analogového terestrického vysílání na satelitu, kde ho překvapilo, že kampaň by v Německu měla dokonce probíhat za podpory státu.

Národní koordinátor připomněl, že nás v letošním roce čeká řada legislativních kroků, jako je třeba Novela zákona o elektronických komunikacích. Věřím, že se tento návrh podaří akceptovat, konstatoval Duspiva. Bude předložen s dílčím doplňkem, který se týká např. regionalizace síti. Co se týká Technického plánu přechodu (TPP) bude se řešit možnost jeho urychlení. Aktuálně probíhá také informační kampaň na Sušicku, která se týká asi 130 tisíc obyvatel. Tato oblast je informačně dobře pokryta. Vše je dobře připraveno, konstatoval Duspiva.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.