Hlavní navigace

Nokia a Microsoft uvádějí manažerskou aplikaci Communicator Mobile

10. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vybrané manažerské mobily značky Nokia se systémem Symbian nyní mohou být vybaveny aplikací Microsoft Communicator Mobile, což má usnadnit jejich nasazení ve firemním prostředí. Tento mobilní klient, který byl navržen pro sjednocenou komunikaci firem, se umí připojit přímo k firemnímu komunikačnímu řešení a přináší tak uživatelům možnost zůstat v neustálém kontaktu s kolegy i mimo kancelář, uvádí Microsoft v tiskové zprávě. Aplikace je prvním hmatatelným plodem spolupráce Nokie a Microsoft, na…

Vybrané manažerské mobily značky Nokia se systémem Symbian nyní mohou být vybaveny aplikací Microsoft Communicator Mobile, což má usnadnit jejich nasazení ve firemním prostředí. Tento mobilní klient, který byl navržen pro sjednocenou komunikaci firem, se umí připojit přímo k firemnímu komunikačnímu řešení a přináší tak uživatelům možnost zůstat v neustálém kontaktu s kolegy i mimo kancelář, uvádí Microsoft v tiskové zprávě. Aplikace je prvním hmatatelným plodem spolupráce Nokie a Microsoft, na které se obě firmy dohodly loni v srpnu.

Naše spolupráce se společností Nokia má za cíl přinést uživatelům chytrých telefonů Nokia vyšší produktivitu říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker z české pobočky společnosti Microsoft. Prozatím je Microsoft Communicator Mobile k dispozici přes Ovi Store pro mobily Nokia E72 a Nokia E52. V budoucnu se počet podporovaných telefonů má rozšířit o další modely. Tato aplikace skutečně nabízí mnohem efektivnější způsob, jak spolupracovat s ostatními, neboť okamžitě vidíte, zda je dotyčný k dispozici či nikoliv, uvedl Ukko Lappalainen, viceprezident společnosti Nokia.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.