Hlavní navigace

Nokia vyhlásila české vítěze soutěže Calling All Innovators

19. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Národní kolo soutěže Calling All Innovators, kterou pro vývojáře mobilních aplikací pořádá Nokia, zná své vítěze. Odborná porota složená ze zástupců společnosti Nokia na první místo vybrala aplikaci HiddenSMS, za níž stojí společnost Kandox. Ta si odnesla za první místo peněžní odměnu ve výši 40 000 korun. HiddenSMS umí skrytě přijímat a odesílat SMS, utajit volání a historii hovorů a skrytě přeposílat došlé i odeslané SMS na e-mail. Aplikace běží v telefonu zcela skrytě a přístup je chráněn…

Národní kolo soutěže Calling All Innovators, kterou pro vývojáře mobilních aplikací pořádá Nokia, zná své vítěze. Odborná porota složená ze zástupců společnosti Nokia na první místo vybrala aplikaci HiddenSMS, za níž stojí společnost Kandox. Ta si odnesla za první místo peněžní odměnu ve výši 40 000 korun. HiddenSMS umí skrytě přijímat a odesílat SMS, utajit volání a historii hovorů a skrytě přeposílat došlé i odeslané SMS na e-mail. Aplikace běží v telefonu zcela skrytě a přístup je chráněn heslem.

Na druhém místě skončila aplikace Roaming Guard, o níž jsme na Lupě psali již v minulosti. Slouží ke zkrocení datových přenosů při využívání roamingu, aby zbytečně nenarostl účet za roamingový datový provoz. Společnost CMI Technologies získala za druhé místo této své aplikace odměnu ve výši 20 000 korun. Poloviční sumu si z národního kola soutěže odnáší vývojář Jan Utěkal za svou aplikaci TaskEye na místě třetím TaskEye je alternativní správce úloh pro telefon Nokia 5800 XpressMusic. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.