Hlavní navigace

Nova chce Talentmanii prodávat dalším televizím v rámci skupiny CME

27. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 8. 2010

Původní talentová soutěž televize Nova a její slovenské sestry Markízy, Talentmania, by se měla objevit i na dalších televizních kanálech vlastněných majitelem Novy, mediální skupinou CME. Ekonomickému deníku E15 to potvrdil viceprezident CME pro televizní vysílání a jednatel společnosti CET 21 Petr Dvořák, donedávna generální ředitel Novy.

K TÉMATU: Nova: domluvili jsme se s majitelem Talentu, že Talentmania není jeho kopie

Myslíme si, že tento formát máme udělaný velmi dobře a odlišně od konkurenčních soutěží. V takovém případě je zbytečné, abychom v jiných zemích, kde CME působí, platili za licence, když je kupovat nemusíme. Místo toho naše televize mohou platit dovnitř CME, řekl listu Dvořák. CME vlastní dalších patnáct televizí v Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku a Chorvatsku.

ČTĚTE TAKÉ: Podzim na Nově? Talentmania, dva nové původní seriály a docusoap

Cloud23

Licenční práva pro Talentmanii, která vznikla jako protiváha proti formátu Got Talent společnosti FremantleMedia (v České republice a na Slovensku jej uvedou televize Prima a Joj pod názvem Česko Slovensko má talent), vlastní společnost Media Pro Pictures, což je od letošního roku výrobní a produkční jednotka CME. Vlastníci práv na Talentmanii by soutěž prodávali našim stanicím za normálních komerčních podmínek, doplnil Dvořák.

Českou a slovenskou pobočku Media Pro Pictures vede Petr Erben, ředitel výroby Novy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).