Hlavní navigace

Nova Cinema pro diváky v Chorvatsku vysílat nebude

Sdílet

Společnost CME připravuje filmový a seriálový program Nova Cinema pouze pro český trh. Majitel televize Nova tak nevyužije možnosti vysílat „Novu 2“ i pro diváky v Chorvatsku, kde americko-bermudská firma vlastní stejnojmennou stanici. Serveru DigiZone.cz to sdělila mluvčí CME Romana Tomasová.

Možnou spojitost mezi českým a chorvatským televizním trhem naznačovala podoba loga stanice Nova Cinema. V něm má písmeno „o“ standardní podobu, podobně jako v logu chorvatské Novy. Česká komerční jednička přitom používá ve svém názvu místo „o“ speciální znak. Podoba loga je čistě náhodná, vyvrátila spekulace mluvčí CME.

NMI-tip-recnice1

Romana Tomasová pro DigiZone.cz vysvětlila, proč nemůže Nova Cinema vysílat přes satelit jak pro Česko, tak pro Chorvatsko, jen se zvláštními zvukovými stopami. V Chorvatsku kanál Nova Cinema nabízet nebudeme. Každá země má své vlastní pořady, seriály a nákup programových balíků probíhá rovněž na lokální úrovni, uvedla Romana Tomasová.

Nova Cinema začne v České republice vysílat 1. prosince v 11 hodin. Zatím ještě není jasné, na jakých všech platformách televizního vysílání se objeví.