Hlavní navigace

Nová Digi TV oznámila výsledky vlastního průzkumu. Spokojeno je 93 % zákazníků

11. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průzkum probíhal od 18. do 23. února a zapojilo se do něj více než 2700 respondentů, zákazníků této satelitní platformy. I to nám na náš dotaz operátor sdělil.

A vzhledem k tomu, že tisková zpráva byla nadepsaná „Diváci Digi TV se těší na exkluzivní vysílání zápasů Premier League a La Ligy“, zajímali jsme se rovněž o to, jaký byl vlastně podíl mužů a žen. Sděleno nám bylo, cituji, že zhruba 70 % byli muži a 30 % ženy.

A jaké jsou závěry?

Nová Digi TV o nich říká následující: Výsledky únorového průzkumu divácké spokojenosti ukazují atraktivitu soutěží, na něž Nová Digi TV získala exkluzivní vysílací práva.

ČTĚTE TAKÉ: Nová Digi TV: Kdy budou přidány Digi Sporty?

Nová Digi TV: Digi Sporty přesunuty, balíček Maxi zdražen, chystá se vysílání přes internet

Jaká je satelitní služba Digi TV po svém restartu? Podívali jsme se na její přijímač

Výsledky jsou ale překvapivější, alespoň pro mě osobně, zejména v jiných ohledech:

  • Více než 94 % diváků Digi TV má doma LCD nebo plazmový televizor.
  • Většina respondentů (71,5 %) vlastní televizor o úhlopříčce 81 až 109 cm.
  • Až 58 % domácností televizní vysílání sleduje na dvou a více přijímačích.
  • S kvalitou a technickou úrovní služby je spokojeno 93 % lidí, více než 81 % by službu doporučilo svým přátelům a známým.
  • Podle 52 % respondentů by již v dnešní době mělo být vysílání ve vysokém rozlišení (HD) standardem pro všechny kanály bez výjimky.
  • Jen 29 % účastníků průzkumu by ale bylo ochotno si za zvýšení počtu HD kanálů připlatit.
  • Více než 82 % respondentů vyjádřilo svou spokojenost s nabídkou přenosů z anglické Premier League a španělské La Ligy a má v úmyslu je sledovat.
  • Sledovanosti podle žánrů vévodí filmy (77 % respondentů), na druhém místě se 75 % jsou sportovní pořady následované dokumentárními programy, které sleduje 65 % diváků.

Průzkum potvrdil, že naše strategie získávání exkluzivního sportovního obsahu a zvyšování počtu kanálů v HD rozlišení je správná, uvedl Vladimír Rusnák, ředitel společnosti Digi CZ, která satelitní televizi Nová Digi TV provozuje.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.