Hlavní navigace

Nova HD ze satelitu se připravuje na spuštění EPG

6. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 10. 2008

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink se chystá na spuštění elektronického programového průvodce (EPG) u vysílání televize Nova ve vysokém rozlišení. Na skutečnost upozornil server DigiZone.cz jeden z jeho čtenářů, David RáczDomažlic, a potvrdil mu ji výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník, která je distributorem přístupových karet. Pokud půjdou testy EPG podle plánů, měl by být průvodce spuštěný ještě během dneška. K dispozici budou informace o názvech pořadů a popisky.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Startuje satelitní platforma Skylink s Novou HD v základní nabídce

Televize Nova ve vysokém rozlišení je součástí platformy Skylink od 1. října. Zatím se nepodařilo přesvědčit místní orgány o rozvoji informačních technologií. Chceme ukázat, že technologická změna opravdu platí. Už v dubnu 2007 jsme říkali, že základní změna, kterou proces digitalizace přinese, bude technologická, konstatoval nedávno generální ředitel TV Nova Petr Dvořák a dodal, že vysílání v HDTV by přirovnal k přechodu z černobílého na barevné vysílání. Českou komerční jedničku v tomto formátu obrazu získá nový zákazník Skylinku v ceně karty, ten stávající pak za jednorázový poplatek 590 Kč.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.