Hlavní navigace

Nova na původní frekvenci Skylinku pravděpodobně až do března

Televize Nova ve standardním rozlišení obrazu, která měla na původním kmitočtu satelitní služby Skylink skončit k 1. únoru 2012, si tu ještě nějakou dobu pobude. Serveru DigiZone.cz to řekl Jaromír Glisník ze společnosti TradeTec, který byl pověřený integrací operátorů CS Link a Skylink pod nového vlastníka, lucemburskou společnost M77 Group.

K TÉMATU: Satelitní CS Link se Skylinkem provedli „megapřeladění“. Byli jste připraveni?

TVCON 2018 tip Dvořák

Televize Nova zůstane na svém původním kmitočtu 11895 pravděpodobně do března. Uvidíme, zda to bude začátek měsíce nebo jeho konec. V tuto chvíli jsme o tom ještě nerozhodli. Na programu jsou aktuálnější záležitosti, uvedl Glisník. Nyní tak mají k dispozici satelitní diváci, kteří přijímají signál z pozice 23,5 stupně východně, Novu SD ze dvou kmitočtů, již zmiňované frekvence 11895 a také z nového transpondéru 12070. Ten už využívají jak CS Link tak i Skylink, takže zákazníci obou služeb se na ni mohou naladit s dostatečným předstihem.

Nova SD na nových parametrech (CS Link i Skylink): Astra 3B (23,5 stupně východně), 12070/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování CryptoWorks a Irdeto

Našli jste v článku chybu?