Hlavní navigace

Nova nechce platit za přenastavení analogových dokrývačů

19. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 5. 2009

Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák se na dnešní konferenci Prague Business Breakfast kromě pochvaly hladkého průběhu vypnutí analogu ze žižkovského vysílače vyjádřil i k několika problémům týkajících se mimopražských obyvatel, kteří byli nepřímo závislí na analogu ze Žižkova prostřednictvím navázaných dokrývačů.

Nova totiž nepožádala o přeladění svých analogových dokrývačů na nový zdroj signálu, a proto spolu se Žižkovem se vypnuly prakticky všechny zdroje analogového signálu Novy v oblasti, které byly závislé na signálu ze Žižkova. Důvod je podle Dvořáka v penězích.

Nejsme připraveni platit za přenastavení dokrývacích vysílačů, a jednáme o tom, kdo to zaplatí. Můžete samozřejmě oponovat, že přenastavení jednoho vysílače vyjde na 2500 dolarů, což není až tak hrozná suma, jenže bavíme se o stovkách vykrývačů po celé České republice. A ty by dle TPP měly být v provozu až do konce roku 2011. Kdo to tedy zaplatí?“ zeptal se Dvořák v jednom z pěti bodů své dnešní prezentace.

UXD

DALŠÍ INFORMACE: Petr Dvořák: Připravenost Pražanů na digitalizaci nás překvapila

Minikonferenci Prague Business Breakfast organizoval server BroadbandTVNews ve spolupráci s telekomunikačním operátorem Telenor Satellite Broadcasting. Na konferenci byl přítomný i server Digizone.cz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.