Hlavní navigace

Nova odpoledne pořádá setkání s novináři, řekne stanovisko k TPP

15. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
15. 8. 2008

Televize Nova svolala na dnešní odpoledne setkání s vybranými novináři, na kterém chce generální ředitel Petr Dvořák tlumočit stanovisko televize k Technickému plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP). Pokud by Nova s harmonogramem digitalizace, který již v květnu posvětila vláda, souhlasila, zároveň by se zavázala k předčasnému vracení analogových kmitočtů, na nichž dnes vysílá.

Za vrácené kmitočty by Nova od státu získala jednu další licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání, platnou do úplného vypnutí analogové televize v České republice (tedy do listopadu 2011) a docílila by prodloužení stávající licence o dalších osm let, tedy do roku 2025, ovšem pouze v systému DVB-T (nikoli analogově). Stát by také Nově garantoval pozici v některé ze zemských digitálních sítí. TPP umisťuje Novu přímo do multiplexu 2, což je současná přechodná digitální síť A, v níž už Nova vysílá v Praze, Brně, Ostravě, Ústí nad Labem a Domažlicích.

MMF24

Nesouhlas Novy s TPP by znamenal určité potíže při sestavování dvou ze čtyř plánovaných digitálních sítí, a zejména multiplexů, které mají vzniknout po úplném vypnutí analogového vysílání a připadnou mobilní digitální televizi a dalším službám. Současná licence umožňuje Nově vysílat analogově až do ledna 2017, přičemž součástí této licence je i soubor technických prostředků, tedy konkrétních vysílacích kanálů a lokalit, z nichž Nova analogově vysílá.

Server DigiZone.cz přinese po 15. hodině aktuální článek z dnešního setkání generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka s novináři

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).