Hlavní navigace

Nova opět ruší pořad Na vlastní oči, rozpustí i tým agentury Mediafax

Lukáš Polák

„Je to zavedená značka, která k televizi Nova vždycky patřila. Pánové Klíma a Kroupa jsou jedni z nejkovanějších Nováků,“ uvedl při znovuobnovení pořadu dnes už bývalý šéf stanice Jan Andruško.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výroba investigativního pořadu Na vlastní oči, který patřil mezi výkladní skříně publicistiky televize Nova, bude opět ukončena. Informaci potvrdila webu Mediář.cz sama mediální skupina. V oficiálním vyjádření, které Nova serveru poskytla, se uvádí, že pořad je silnou značkou, jež se nechce vzdát, a do budoucna s ním počítá. Minimálně v příštím roce se ale pořad vysílat nebude. Nova bude průběžně monitorovat příležitosti na trhu a vyhodnocovat, kdy bude vhodné tento pořad opět vysílat, uvedla televize.

Z ARCHIVU: Nova definitivně ukončila projekt Na vlastní oči

Minulý měsíc server DigiZone.cz své čtenáře informoval, že Nova končí s vysíláním svého seriálu Gympl s (r)učením omezeným, jehož cílem bylo k obrazovkám přilákat především mladé diváky. Jednotlivé řady Gymplu jsme natáčeli jako uzavřené příběhy, dopředu jsme nedeklarovali, že půjde o nekonečný seriál, uvedla tehdy pro DigiZone.cz Marie Fianová Janíková z tiskového oddělení Novy, která zároveň oznámila, že zruší i svoje Noční Televizní noviny, které se rozhodla nahradit seriály a filmy.

Wt100_Právo_témata

ČTĚTE TAKÉ: Nova ruší Noční Televizní noviny, byly málo sledované. Nahradí je filmy a seriály

Nova podle Mediáře taktéž rozpustí tým agentury Mediafax. Ta na konci loňského roku přestala poskytovat servis pro média. S ohledem na naše priority v oblasti on-line produktů a služeb a zvýšení počtu jejich uživatelů se zaměříme na posílení a další vývoj zpravodajské platformy na mediafax.cz, sdělila v listopadu 2012 DigiZone.cz Fianová. Nova odkoupila agenturu Mediafax od svého někdejšího superšéfa Adriana Sarbu před třemi lety. Ten však nedávno CME opustil a na jeho pozici nastoupili dva noví manažeři, kteří postupně zavádějí drastická úsporná opatření. CME plánuje propustit do konce roku tisícovku zaměstnanců.