Hlavní navigace

Nova počítá s Galaxií sport do zemského digitálního multiplexu

6. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
6. 9. 2007

Televize Nova počítá s tím, že kabelový a satelitní kanál Galaxie sport časem přejde jako jeden z jejích tematických kanálů do zemského digitálního vysílání. Ve čtvrtečních Impulsech Václava Moravce na Rádiu Impuls to řekl generální ředitel Novy Petr Dvořák. Převedeme náš kabelový kanál, který už dneska provozujeme, Galaxii Sport, do digitální podoby, ale máme v tuhle chvíli v plánu i několik dalších tematických kanálů, řekl Dvořák.

Podle ředitele Novy připadají v úvahu i další programy, které by televize chtěla spustit ještě tento rok nebo v průběhu roku 2008. Jak už dříve informoval server DigiZone.cz, Nova nyní pracuje na podobě vlastního filmového kanálu Nova Cinema, který se inspiruje rumunskou televizní stanicí Pro Cinema. Tu založil generální ředitel rumunské Pro TV Adrian Sarbu, který z pozice ředitele televizních aktivit společnosti CMEČeské republice, na Slovensku a v Rumunsku šéfuje i řediteli Novy Petru Dvořákovi.

MMF24

Nova má na základě přihlášení k Technickému plánu přechodu na zemské digitální vysílání a dobrovolnému vrácení analogových kmitočtů získat jednu kompenzační licenci pro celoplošné digitální vysílání. Podle Dvořáka je ale formulace ve vládním návrhu digitální novely vysílacího zákona, která počítá s udělením jedné kompenzační licence, sporná. Nova by si přála dvě kompenzační licence platné 12 let.

My dostáváme ne jednu, ale když to mám porovnávat k tomu předchozímu stavu, tak dostáváme jednu půl kompenzační licenci, protože je platná pouze na dobu tří až pět let, to znamená do doby toho finálního vypnutí analogového signálu. Já si myslím, že to dostatečné není a že poslanci v Poslanecké sněmovně ještě toto přehodnotí, prohlásil Dvořák. Udělení dvou kompenzačních licencí podporuje i poslankyně za KSČM Ivana Levá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).