Hlavní navigace

Nova přichází s podporou streamovacího zařízení Chromecast pro portál Voyo

Lukáš Polák

Chromecast se v České republice oficiálně neprodává, některé obchody ho přesto nabízejí jako běžnou součást sortimentu. Mezi uživateli už si našel značnou popularitu.

Doba čtení: 1 minuta

Videoportál Voyo, respektive jeho obsah, už je možné nově sledovat také prostřednictvím streamovacího zařízení Chromecast od americké společnosti Google. Doposud byly filmy, seriály a dokumenty z Voyo.cz dostupné prostřednictvím webových prohlížečů, mobilních zařízení a také aplikací v chytrých televizorech (Smart TV). Jsme rádi, že můžeme uživatelům nabídnout nativní aplikaci Voyo pro Google Chromecast a i nadále tak rozšiřovat dostupnost naší služby, uvedl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů Novy.

ČTĚTE TAKÉ: Nova po dlouhé době zveřejnila počet předplatitelů Voya, je jich přes 30 tisíc

Chromecast se v České republice ani na Slovensku oficiálně neprodává, mezi uživateli už si nicméně získal takovou popularitu, že některé tuzemské firmy přišly přesto s jeho podporou u svých služeb. Kromě CET 21 (TV Nova) to jsou také mimo jiné HBO Europe (služba HBO GO) a Seznam.cz (internetová televize Stream.cz). Podpora obou služeb je k dispozici od letošního roku. Chromecast se jednoduše připojí k televizoru s HDMI portem a může mu přinést nové funkce, které u něj doposud nebyly dostupné. Zařízení dále podporuje například i služby YouTube, Spotify, Google Music a další.

Našli jste v článku chybu?