Hlavní navigace

Nova přichází s podporou streamovacího zařízení Chromecast pro portál Voyo

14. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chromecast se v České republice oficiálně neprodává, některé obchody ho přesto nabízejí jako běžnou součást sortimentu. Mezi uživateli už si našel značnou popularitu.

Videoportál Voyo, respektive jeho obsah, už je možné nově sledovat také prostřednictvím streamovacího zařízení Chromecast od americké společnosti Google. Doposud byly filmy, seriály a dokumenty z Voyo.cz dostupné prostřednictvím webových prohlížečů, mobilních zařízení a také aplikací v chytrých televizorech (Smart TV). Jsme rádi, že můžeme uživatelům nabídnout nativní aplikaci Voyo pro Google Chromecast a i nadále tak rozšiřovat dostupnost naší služby, uvedl Petr Horák, ředitel sekce nových projektů Novy.

DT 23

ČTĚTE TAKÉ: Nova po dlouhé době zveřejnila počet předplatitelů Voya, je jich přes 30 tisíc

Chromecast se v České republice ani na Slovensku oficiálně neprodává, mezi uživateli už si nicméně získal takovou popularitu, že některé tuzemské firmy přišly přesto s jeho podporou u svých služeb. Kromě CET 21 (TV Nova) to jsou také mimo jiné HBO Europe (služba HBO GO) a Seznam.cz (internetová televize Stream.cz). Podpora obou služeb je k dispozici od letošního roku. Chromecast se jednoduše připojí k televizoru s HDMI portem a může mu přinést nové funkce, které u něj doposud nebyly dostupné. Zařízení dále podporuje například i služby YouTube, Spotify, Google Music a další.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).