Hlavní navigace

Nova si registruje po odchodu Ládi Hrušky ochrannou známku Šmakulátor

30. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hruška skončil v roli lidového kuchaře na Nově se závěrem února. Za jeho působení se z něj stal doslova fenomén. Kuchařky Levně a chutně se prodalo přes tři sta tisíc kusů.

Na Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) byla před několika dny zaregistrována společností CET 21, která je provozovatelem televize Nova, ochranná známka Šmakulátor. V jeho databázi se objevila konkrétně ve čtvrtek 26. března. Nova si registruje toto označení ve chvíli, kdy ji před několika týdny opustil její populární reportér a lidový kuchař Láďa Hruška a nahradil ho jeho kolega z Televizních novin František Nyklas. Právě za šmakulátora byl Hruška označován. S tímto pojmenováním pro lidového kuchaře přišel mj. kolega Aleš Borovan, šéfredaktor serveru Borovan.cz.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: „Levně a chutně“ bude vařit na Nově místo Ládi Hrušky reportér František Nyklas

Hruška skončil v roli lidového kuchaře na Nově se závěrem února. Kolem jeho osoby se za jeho působení vytvořil doslova fenomén. Láďa Hruška působil nejprve jako obyčejný reportér v Televizních novinách, později začal hodnotit kvalitu potravin a odtud zbýval jen krůček k tomu, aby začal sám „vařit“. V rámci kuchařských experimentů přicházel nejen s vlastními recepty, ale řadu tipů mu posílali i diváci TV Nova. Recepty hledal Hruška také na internetu. Vrcholem jeho „kuchařské kariéry“ byla kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou, které se do začátku prosince loňského roku prodalo 300 tisíc kusů. Tím se stala publikace jedním z nejúspěšnějších titulů českých knihkupectví vůbec.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).