Hlavní navigace

Nova: současný TPP nepovažujeme za schválitelný

24. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 8. 2006

Televize Nova žádá od Technického plánu přechodu na digitální vysílání garanci dosavadního pokrytého území po dobu celého procesu. Nechceme být diskriminováni tím, že nám naše současné 98procentní pokrytí klesne, řekl dnes na přípomínkovém workshopu k TPP ředitel Novy Petr Dvořák, obklopen z obou stran právníky. Komerční televize ve svém prohlášení odmítla současnou podobu dokumentu, který je nezbytným harmonogramem české digitalizace. Nově se nelíbí, že na připomínky k plánu byla jen patnáctidenní lhůta a situaci, kdy má na rozhodnutí o schálení TPP kvůli zisku bonusové licence nejvýš tři pracovní dny, považuje za absurdní.

Nejsme kverulanti, ani nechceme ten proces brzdit, zmínil Petr Dvořák a připomněl, že Nova už digitálně vysílá v multiplexu A i že se na celý přechod důkladně připravuje. Chceme, abychom se k divákům dostávali tak, jak se k nim dostáváme dosud. Jsme pro rovný přístup, řekl šéf české komerční televizní jedničky, která drží analogovou licenci se souborem technických parametrů až do 30. ledna 2017.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).