Hlavní navigace

Nova spustí HD vysílání už napřesrok. Plánuje investice 750 milionů Kč.

19. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 4. 2007

Televize Nova plánuje v letošním a příštím roce investice do digitálního vysílání v objemu 750 milionů korun. Už v příštím roce by přitom chtěla divákům nabídnout vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Některé pořady už v této kvalitě máme, například seriál Pojišťovna štěstí, jiné, jako zpravodajství, začneme produkovat letos, uvedl na Českokrumlovské mediální konferenci generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Nova podle Dvořáka nárokuje v rámci kompenzací za vrácení analogových kmitočtů dvě licence pro digitální programy a předběžně počítá s tím, že by mohla alespoň jeden další program získat v probíhajícím licenčním řízení. Toto řízení není ukončeno a já věřím, že členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nejsou připraveni k tomu, že by si sedli a licence udělili znovu těm, kteří je dostali loni, řekl Dvořák.

MMF23 tip3

Nova tedy počítá s tím, že by zabrala celý jeden multiplex, přičemž by vysílala nejen v kompresním standardu MPEG-2, ale také v MPEG-4 (program v HD kvalitě). Jeden multiplex by zůstal České televizi, o jeden by se podělila Prima se svými kompenzačními programy a čtvrtá síť, která by od začátku vysílala v MPEG-4, by připadla na nové komerční digitální televize.

Více: Nova konečně odhalila karty v digitalizaci

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).