Hlavní navigace

Nova v Odpoledních TN zúročí regionální zpravodaje

22. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
22. 1. 2007

Síť více než padesáti vlastních regionálních zpravodajů v jednotlivých krajích České republiky chce využít televize Nova pro chystané Odpolední Televizní noviny. Jak jsme uvedli už koncem minulého týdne, nová zpravodajská relace se na obrazovce poprvé objeví v pondělí 5. února a poté každý všední den od 17 hodin. Půlhodinový zpravodajský blok doplní i sport, dopravní zpravodajství a počasí.

Chceme přinášet zprávy z míst, kde žijí lidé, a informovat o jejich problémech, říká o novém pořadu ředitel zpravodajství TV Nova Martin Ondráček. Velký akcent klademe i na drobné trestné činy i závažné kriminální případy, na zajímavosti. Chceme přijít s živými a atraktivními zprávami, které budou oproštěné od velké politiky, a které se budou věnovat problémům obyčejných lidí. Stejný model se už před lety osvědčil v rumunské televizi Pro TV, již s Novou pojí stejný majitel (americká CME) i hlavní šéf: Adrian Sarbu.

MMF24

Vlastní síť regionálních zpravodajů vybudovala Nova za pouhé tři měsíce, největší regionální redakci zřídila v Brně. Armáda zpravodajů, která pro nás na území celé České republiky pracuje, má dnes asi padesát lidí, a jsme přesvědčeni, že jde o nejlepší novináře z daných oblastí, míní mluvčí Novy Veronika Šmítková. Moderování Odpoledních Televizních novin se podle ní ujmou moderátoři hlavní večerní zpravodajské relace.

Nové odpolední zprávy mají fungovat i jako upoutávka na tradiční Televizní noviny. Znamená to, že informaci někdy v nové relaci rozehrajeme a uzavřeme až ve večer, vysvětluje Martin Ondráček. Přidá časem Nova i polední zprávy ve 13:00, stejné jako má rumunská Pro TV?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).