Hlavní navigace

Nova vypne o půlnoci analog pouze na Krašově, Vraní vrch a Zelenou horu ne

30. 9. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

30. 9. 2009

DOPLNĚNO Televize Nova se rozhodla, že dnes o půlnoci vypne na Plzeňsku a Karlovarsku pouze vysílač Plzeň – Krašov. Toto se nebude týkat vysílačů v Chebu a Domažlicích. Nova v tiskové prezentaci uvedla, že postupuje v procesu přechodu z analogového na digitální vysílání v souladu s TPP a v souladu se smluvními závazky. Petr Dvořák, generální ředitel Novy, uvedl, že důvodem pro zachování některých vysílačů, je to, že není volný kmitočet a dostatečné pokrytí digitálního signálu.

Radiokomunikace tedy vypnou na Krašově analog Novy a na dalších vysílačích a dokrývačích poběží analog dále. Nechceme porušit TPP tak, jak je schválen vládou, a vycházíme vstříc našim divákům. Nechceme dopustit tzv. mezistavy, kdy by se teď naladilo na nějaký kanál a za další rok by to museli udělat znovu, upozornil technický ředitel Novy Ivo Ferkl. Nova chtěla rychleji vypínat v Chomutově a tím by se uvolnil kanál 35 pro digitální vysílání. Bohužel se to však nepodařilo dořešit, takže celá tato varianta padla. Dvořák upozornil, že však s touto variantou přišla Nova už v polovině srpna.

MKT nástroje 2 tip

Kdy vypne Nova analog z Chebu? Bude to tehdy, až bude naplněn TPP. Jde o to, aby se spustily dokrývače v Aši a Kraslicích. To umožní vypnout i Domažlice, které spadají do kategorie vysílačů, které se řídí jiným pravidlem než hlavní vysílač Krašov. Problém s 48. kanálem je v tom, že dříve nikdo nepočítal s tím, že Nova bude v jednom multiplexu s Primou a nastává tak problém s regionalizací. Jsme připraveni najít kompromis, ale vědomě nebudeme porušovat TPP, uvedl Dvořák.

Co se týká Domažlic, tak pokud bude splněna podmínka pokrytí, Nova nemá problém s vypínáním. Co se týká kanálu 35, ten by byl určitým kompromisním řešením, ale podle Ferkla je to záležitost někdy v příštím roce. Petr Dvořák také upozornil na to, že hlavní problém Novy je v kampani v tom, že má zajistit přechod z analogového na digitální terestrické vysílání a tato kampaň by neměla propagovat i jiné platformy. Stav, který se stal v Plzni, je tristní, uvedl Dvořák. Chceme fungovat podle platných pravidel a fungovat podle toho, co je schváleno, řekl na závěr šéf Novy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.