Hlavní navigace

Televize Nova zavádí nový typ investigativního pořadu: Natvrdo

28. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 5. 2008

Zcela nový typ investigativního pořadu, který navazuje na úspěšnou publicistickou relaci Na vlastní oči, dnes přímo na obrazovce otestuje televize Nova. V novém cyklu Natvrdo nabídne od 21:55 hodinový dokument o stavu české justice. Reportér Janek Kroupa v něm odhalí zkorumpovaného soudce.

Půjde tak o první z dílů nového typu investigativního pořadu Natvrdo. Jedná se o časově, technologicky i finančně velmi náročný projekt, který připravují jen největší světové televize. Jeho formát je založen na infiltraci spolupracovníků do vytipovaného prostředí, v němž se odehrávají nepravosti, podvody či dokonce zločiny, přiblížila mluvčí Novy Veronika Šmítková.

ICTZ23

Pořad Natvrdo nebude mít pravidelný vysílací čas a Nova jej nabídne pouze ve chvíli, kdy bude mít dostatečně zajímavý materiál. Spíše než o relaci typu Na vlastní oči, v jejímž čase dnes Nova první Natvrdo odvysílá, tedy půjde o volný cyklus.

Pořad Natvrdo je koncipován podobně, jako jsou ve velkých západních televizích dělány pořady typu under-cover (v utajení). V nich má divák možnost vidět zápletky jednotlivých dílů, jak se mu odehrávají přímo před jeho očima, a zažívat je. Nikoliv sledovat zpětnou rekonstrukci na základě svědectví, přiblížil autor pořadu Janek Kroupa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.